Znajdź nas na

FAKTY

Zapytaliśmy kto płaci za stronę jaroslawgorczynski.pl i jaki jest jej cel!

Kto jest jej administratorem, kiedy została utworzona, kto dodaje na nią treści, jakie korzyści przynosi mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego – to tylko niektóre z pytań, dotyczące strony internetowej, znajdującej się pod adresem: jaroslawgorczynski.pl, jakie przesłaliśmy do Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. Nasi czytelnicy zwracają uwagę, że urząd miasta ma swoją stronę, na której przekazuje aktualne informacje, po co więc strona prezydenta? – Strona została wykonana przez pracowników Urzędu Miasta na przełomie 2015 i 2016 roku – wyjaśnia Anna Niedbała. Sekretarz Miasta Ostrowca Św.

Źródło: zrzut ekranu strony jaroslawgorczynski.pl

jaroslawgorczynski.pl to regularnie aktualizowana strona internetowa (ostatni wpis datowany jest na 24 marca 2023 roku – później Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. został zawieszony w pełnieniu swoich obowiązków), na której w zakładce „o mnie” poczytać można o biografii Jarosława Górczyńskiego,  jego pracy w Sejmie, aktualnościach z prowadzonej działalności (niektóre dublują się  z tymi zamieszczonymi na stronie Urzędu Miasta w Ostrowcu Św.), jest również zakładka „kontakt”, który odnosi internautów do strony i adresu mailowego… Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. 

W ostrowieckim urzędzie miasta zapytaliśmy zatem czy strona internetowa „http://jaroslawgorczynski.pl” jest opłacana ze środków budżetu gminy

Ostrowiec Świętokrzyski, czy strona internetowa „http://jaroslawgorczynski.pl” to prywatna strona internetowa Jarosława Górczyńskiego, czy publiczna witryna prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, kto jest jej administratorem, jakie jest jej główne założenie i przede wszystkim jakie korzyści przynosi mieszkańcom Ostrowca Św.  A ci pytają pytają czy strona ma służyć promocji Jarosława Górczyńskiego w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych?

Źródło: jaroslawgorczynski.pl

Strona znajduje się na serwerze hostingowym należącym do Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

– Usługa serweru hostingowego, na którym znajdują się wszystkie strony internetowe dotyczące działalności gminy opłacana jest ze środków budżetu gminy, natomiast wskazana we wniosku strona internetowa nie jest opłacana ze środków budżetu gminy Ostrowiec Św. i Urząd Miasta nie posiada faktur, rachunków lub innych dowodów opłaty za stronę internetową – czytamy w odpowiedzi na wniosek, pod którym podpisała się Anna Niedbała, Sekretarz Miasta Ostrowca Św. Jednak hosting, czyli jak zaznacza sekretarz, miejsce, na którym znajduje się strona, opłacany jest dla wszystkich stron dotyczących działalności gminy Ostrowiec Św.

Źródło: jaroslawgorczynski.pl

– Nie da się określić kosztu hostingu tylko tej strony. W związku z powyższym Urząd Miasta nie posiada faktur, rachunków lub innych dowodów opłaty za utrzymanie tej konkretnej strony internetowej – wyjaśnia Anna Niedbała.    

Dodaje, że „strona została wykonana przez pracowników Urzędu Miasta na przełomie 2015 i 2016 roku”. „Obecnie administrują strona pracownicy Urzędu Miasta w ramach swoich obowiązków służbowych”.

Co do głównego założenia strony i korzyści, jakie przynosi  przynosi mieszkańcom Ostrowca Św. z odpowiedzi dowiadujemy się, że mieszkańcy mogą uzyskać z niej wiedzę o działaniach prezydenta, a  jej główne założenie jest… informacyjne. 

Czy mieszkańcy potrzebują osobnej strony internetowej, aby poznać działania prezydenta, czy nie wystarczą informacje zamieszczane na oficjalnej stronie urzędu miasta i co z radnymi, którzy stanowią organ władzy uchwałodawczej? Czy pracownicy urzędu także i im powinni stworzyć osobne strony internetowe, aby mieszkańcy mogli zapoznać się z ich działalnością? 

Do tematu wrócimy.

Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy na przesłany przez nas wniosek.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this