Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Kunów zakończyła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach!

30 kwietnia gmina Kunów zakończyła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach. Jak wyjaśnia Kamil Kitowski, inspektor kontroli zarządczej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie, zainteresowanie ze strony mieszkańców było ogromne. – Nasi mieszkańcy zawsze mogą liczyć na pomoc gminy. Po to jesteśmy powołani, aby służyć ludziom – podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Urząd Miasta i Gminy w Kunowie. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podczas, gdy część gmin w Polsce wciąż informuje o „zalegającym” na składach – węglu po preferencyjnych cenach, gmina Kunów zakończyła jego dystrybucję kilka dni temu. 

– Z dniem 30 kwietnia zakończyliśmy dystrybucję węgla dla mieszkańców naszej gminy. Wszyscy mieszkańcy, którzy zgłosili się do nas i spełnili potrzebne formalności otrzymali węgiel – tłumaczy Kamil Kitowski, inspektor do spraw kontroli zarządczej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie.

Dodaje, że zainteresowanie mieszkańców gminy Kunów było pod tym względem ogromne. 

– Wpłynęło do nas ponad 1000 wniosków. Z naszej strony dokładaliśmy wszelkich starań, aby każdy mieszkaniec dostał taki przydział węgla, o jaki zabiegał. Wyglądało to tak, że mieszkańcy składali wniosek, otrzymywaliśmy węgiel z Polskiej Grupy Górniczej, informowaliśmy o tym mieszkańców, którzy dokonywali wpłat, a następnie węgiel był dostarczany przez punkt, z którym podpisaliśmy umowę na dystrybucję węgla prosto do posesji naszych mieszkańców – tłumaczy Kamil Kitowski. 

Zapewnia, że cała procedura pomimo ilości złożonych wniosków, realizowana była sprawnie. 

Gmina Kunów z Polskiej Grupy Górniczej otrzymała 2 186 ton węgla.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Ostrowiec Św.: Radny apeluje o zabezpieczenie ruiny w centrum miasta! [FOTO]

FAKTY

Wojewoda Świętokrzyski stwierdził wygaśnięcie mandatu Piotra Gieracha, radnego Rady Miejskiej w Ożarowie!

FAKTY

Seria włamań i kradzieży w regionie. W Ożarowie straty na 5000 zł, w Ostrowcu Św. skradziono… bukiet!

FAKTY

Promocja miasta czy spotkanie branżowe? Ostrowiecki radny zapytał o zjazd dyrektorów byłej sieci BWA

FAKTY

Reklama


Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this