Znajdź nas na

FAKTY

Zapytaliśmy o substancję, którą wypalona została trawa wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej! Czy dyrektor ZUM-u nie zrozumiał naszych pytań?

Czy dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim za nic ma bezpieczeństwo ostrowczan, z których to m.in podatków wypłacane jest mu comiesięczne wynagrodzenie? Na początku czerwca otrzymaliśmy kilkanaście zdjęć od naszych czytelników. Widać na nich wypaloną trawę, wzdłuż krawężnika, oddzielającego pas zieleni od chodnika. Ostrowczanie prosili nas o informację, jaką substancją polana została trawa, a także w jaki sposób o tym oprysku poinformował ZUM. Pytali także, co to za specyfik i jaki ma wpływ na środowisko i organizmy żywe. Czy dyrektor ZUM-u, który w ubiegłym roku zarobił 177 950, 98 zł nie zrozumiał naszego wniosku?

Jaką substancją została polana trawa wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej. fot. Czytelnik

18 czerwca w Zakładzie Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim poprosiliśmy o informację czym polana została trawa na pograniczu chodnika wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu Św., do wniosku dołączając zdjęcie. Prosiliśmy  o przesłanie karty charakterystyki wykorzystanego do oprysków produktu? Jaki wpływ ma on na środowisko i organizmy żywe? Kiedy prowadzone zostały opryski, w jakich godzinach? W jaki sposób o przeprowadzanych opryskach poinformowani zostali mieszkańcy bloków, domów przy ulicy Świętokrzyskiej?

O tym, że część trawnika została polana nieznaną substancją, którą wypaliła trawę, poinformowali nas zaniepokojeni czytelnicy, na skrzynkę redakcyjną przesyłając zdjęcia, ilustrujące zastany przez nich stan. Także sami sprawdziliśmy miejsca, które nam wskazali. Od Ronda 25-lecia NSZZ Solidarności wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej, aż do dzielnicy Częstocice wyraźnie wypalony został pas trawy, tuż przy chodniku.

Pas trawy wypalonej wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu Św. Zdjęcie wykonane 5 czerwca 2021 roku.
fot. Czytelnik

–  Co ciekawe 16 czerwca, tuż po godzinie 9.00 rano, a więc w czasie oblotu pszczół  tuż przy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Świętokrzyskiej, a także wzdłuż znajdującego się tam trawnika, oprysków dokonywał wyposażony w opryskiwacz mężczyzna. Czy to także pracownik ZUM-u – pytał w liście do redakcji nasz czytelnik, dla potwierdzenia swoich słów, przesyłając zdjęcie.

Zdjęcie wykonane 16 czerwca 2021 roku
fot. Czytelnik

Czy Łukasz Dybiec, dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Św. nie zrozumiał naszych pytań?

– Odpowiadając na pismo z dnia 18.06.2021 w sprawie polania traw na pograniczu chodnika wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim informuje, że wniosek, niezależnie od tego, jaki rodzaj postępowania ma wszczynać, powinien zawierać co najmniej takie dane i być na tyle precyzyjny, aby możliwe było jego załatwienie zgodnie z prawem. Żądanie zawarte w piśmie jest natomiast sformułowane niejasno i nieprecyzyjnie, a co za tym idzie żądanie nie może być potraktowane jako wniosek o udostępnienie informacji publicznej, która mogłaby być udostępniona w trybie i na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz.2176) – czytamy w odpowiedzi.

Odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokyrzskim 2 lipca 2021 roku

Czyżby dyrektor ZUM-u czekał na to, aż trawa odrośnie?

Wysłaliśmy zdjęcie, opisaliśmy miejsce i problem. Co należy jeszcze zrobić, aby dyrektor ZUM-u udzielił nam odpowiedzi? Czy to celowe działanie, żeby nie odpowiedzieć na pytanie mieszkańców, które zadają za naszym pośrednictwem?  A może Łukasz Dybiec pofatyguje się osobiście na osiedle Hutnicze i odpowie mieszkańcom, którzy boją się o siebie, swoich najbliższych i zwierzęta domowe, nie wiedząc, jaką substancją polana została trawa?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this