Znajdź nas na

FAKTY

29-letni ostrowczanin chciał odebrać sobie życie! Uratowali go policjanci!

Gdyby nie szybka interwencja policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, ta historia mogła mieć tragiczny finał. Na swoje życie targnął się bowiem 29-letni ostrowczanin. Zanim to zrobił, zadzwonił na numer alarmowy.

Zdjęcie ilustracyjne. Źróodło: Adobe Stock

– Bywają takie interwencje, gdy na jednej szali znajduje się walka z czasem, na drugiej ludzkie życie. Tak było w przypadku interwencji zgłoszonej w nocy z 3 na 4 lipca. Kilka minut po północy dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na numer alarmowy zadzwonił 29-letni ostrowczanin. Z treści zgłoszenia wynikało, że chce odebrać sobie życie – relacjonuje Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Po uzyskaniu informacji mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania desperata. W trakcie czynności stróże prawa ustalili, gdzie może znajdować się 29-latek. 

– Z uwagi na porę nocną oraz gęste zarośla poszukiwania były znacznie utrudnione. Po chwili funkcjonariusze zauważyli klęczącego pod drzewem 29-latka. Natychmiast podbiegli do niego, oswobadzając go. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Dzięki szybkiej reakcji i zachowaniu zimnej krwi przez funkcjonariuszy, 29-latek w ostatniej chwili trafił pod opiekę lekarzy – podsumowuje Ewelina Wrzesień. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this