Znajdź nas na

FAKTY

Zaskoczenia nie było! Joanna Pikus została nowym dyrektorem PCPR-u!

Nie Barbara Śliwa, a Joanna Pikus, radna miejska z KWW Jarosława Górczyńskiego, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, która dotychczas pełniła funkcję zastępcy dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Świętokrzyskim, została dyrektorem PCPR-u. – Pani Joanna PIkus w ocenie komisji rekrutacyjnej spełnia w pełni wymagania określone w ogłoszeniu o naborze. Posiada predyspozycje, umiejętności doświadczenie i wiedzę gwarantującą prawidłowe wykonywanie obowiązków dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św. – zdecydowała komisja rekrutacyjna.

Joanna Pikus, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak już informowaliśmy, po tym, jak dotychczasowa dyrektor PCPR-u – Barbara Cudzik, przeszła na emeryturę, ogłoszono konkurs na nowego dyrektora tej instytucji.  23 lipca ogłoszenie opublikowane zostało w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. 

Wśród niezbędnych wymagań w stosunku do kandydata na to stanowisko pojawiły się m.in. : wykształcenie wyższe magisterskie, specjalizacja z zakresu organizacji pomocy społecznej w rozumieniu artykułu 122 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej , co najmniej 5 letni staż pracy, w tym  3 letni w pomocy społecznej, niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, brak zakazu pełnienia funkcji kierowniczych, związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, stan zdrowia umożliwiający wykonywanie pracy na stanowisku dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św.,  posiadanie pełnej czynności do zdolności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych

Kandydatki, które spełniły wymagania formalne i przeszły do następnego etapu naboru to Joanna Pikus, radna rady miejskiej z KWW Jarosława Górczyńskiego, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, która dotychczas pełniła funkcję wicedyrektora PCPR-u oraz Barbara  Śliwa z Brodów.

Jak podkreślają ostrowczanie – decyzja komisji rekrutacyjnej ich nie zaskoczyła. 

Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

– Pani Joanna PIkus w ocenie komisji rekrutacyjnej spełnia w pełni wymagania określone w ogłoszeniu o naborze. Posiada predyspozycje, umiejętności doświadczenie i wiedzę gwarantującą prawidłowe wykonywanie obowiązków dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św.  – czytamy w informacji o wynikach naboru, pod którą podpisała się Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. 

Jak wynika z oświadczeń majątkowych poprzedniego dyrektora PCPR, to intratne stanowisko.  Według oświadczenia majątkowego w 2020 roku Barbara Cudzik z tytułu zatrudnienia zarobiła bowiem 132 117, 19 zł. Do tego z innych dochodów – 2395, 68 zł. 

Joanna Pikus  nie jest jedyną  radną z KWW Jarosława Górczyńskiego, zatrudnioną w jednostkach organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, jednostkach organizacyjnych powiatu lub spółkach miejskich.  Przypomnijmy, że Mariusz Łata, radny miejski z KWW Jarosława Górczyńskiego pełni funkcję naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Włodzimierz Stec, radny miejski z KWW Jarosława Górczyńskiego jest  zastępcą dyrektora Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Św., Aron Pietruszka, radny z KWW Jarosława Górczyńskiego zatrudniony jest w Miejskiej Energetyce Cieplnej w Ostrowcu Św., Stanisław Choinka także  z KWW Jarosława Górczyńskiego jest dyrektorem do spraw technicznych w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Ostrowcu Św.,  Kamil Stelmasik pracuje w Miejskim Zakładzie Komunikacji, Marta Woźnicka-Kuzdak jest zastępcą dyrektora w Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this