Znajdź nas na

SPORT

Zawodniczki KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg przyjadą do Kunowa! Tenisiści z STS „Zgoda” Janik nawiązali z nimi współpracę!

Drużyna STS „Zgoda” Janik uczestnicząca w rozgrywkach III Ligi Świętokrzyskiej po pierwszej rundzie zajęła VI miejsce i będzie walczyła w fazie finałowej o miejsca 1-6. W ramach nawiązanej współpracy KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg i na zaproszenie Zarządu Klubu zawodnicy z Kunowa mieli możliwość kibicowania podczas meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzyń (European Champions League Woman). – Współpraca naszych tenisistów z Mistrzyniami z Tarnobrzega, to zaszczyt i wyróżnienie dla nas – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Gmina Kunów popularyzuje grę w tenisa stołowego od wielu już lat. Kunowski ośrodek ma nie tylko świetną bazę sportową, przeznaczoną do uprawiania tenisa stołowego, ale także doświadczonych zawodników.  To właśnie w Kunowie w ubiegłym roku odbyły się dwie najważniejsze imprezy województwa świętokrzyskiego: Puchar Drużynowy Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym i  Finał Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym. Jak w rozmowach z nami podkreślał Maciej Dziedzic, gminny koordynator sportu,  gmina Kunów „stoi” nie tylko piłką nożną, ale i tenisem stołowym.

W ramach nawiązanej współpracy KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg i na zaproszenie Zarządu Klubu zawodnicy drużyny STS „Zgoda” Janik mieli możliwość kibicowania podczas meczu ćwierćfinałowego Ligi Mistrzyń (European Champions League Woman), który rozegrany został 23 stycznia 2022 r. na hali MOSIR w Tarnobrzegu.

Drużyna Siarkopolu podejmowała zespół francuski TTSQ SAINT QUENTINOIS. 

Drużyna STS „Zgoda” Janik
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

– Była to świetna okazja zobaczyć tenisistki z czołówki europejskiej. Kolejnym krokiem naszych wspólnych działań będzie przyjazd zawodniczek Enea Siarkopol do Kunowa w celu promowania i popularyzacji tej dyscypliny sportu w naszym regionie – podkreśla Maciej Dziedzic. 

Udział w wydarzeniu możliwy był dzięki wsparciu organizacyjnemu i finansowemu burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie – Lecha Łodeja i – przewodniczącego Rady Miejskiej w Kunowie – Piotra Beka

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this