Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Zbadaj piersi w mammobusie! Sprawdź gdzie i kiedy!

Nowotwór piersi dotyka coraz więcej kobiet. Każdego roku o chorobie dowiadują się coraz młodsze Polki. Wcześnie wykryty rak piersi jest całkowicie wyleczalny. Tym co może uratować Ci życie jest mammografia. Sprawdź gdzie i kiedy będzie czekał mammobus.

naOSTRO.info

Już jutro (4 marca) i we wtorek (5 marca) w godzinach od 9.00 do 17.00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ulicy Iłżeckiej 37, stanie mammobus firmy Medica.

Na bezpłatne badanie mammograficzne mogą liczyć kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat takiego bezpłatnego badania nie wykonywały. 

– Oczywiście Panie spoza programu, zarówno starsze, jak i młodsze mogą skorzystać z badania za odpłatnością 80 zł. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy nie używać tylko dezodorantu., czy balsamu do ciała w dniu badania. Może to bowiem uniemożliwić odczyt badania – mówi Izabela Kopeć z firmy Medica.

Warunkiem zapisania się na badanie jest wcześniejsze umówienie telefoniczne wizyty, podczas której trzeba podać numer PESEL.

– Musimy zweryfikować, czy takie badanie przysługuje. Ustalamy godzinę, panie zgłaszają się na badanie i wypełniają krótką ankietę – tłumaczy
Izabela Kopeć.

Na wyniki badania czeka się około trzech tygodni. Zostają wysłane na adres Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Istnieje także możliwość przesłania wyniku bezpośrednio na adres domowy.

– Jeżeli wynik jest zły, a kobieta ma guza w piersi, otrzymuje od nas wynik, a także skierowanie na dalsze badania wraz z płytą. Dodajemy także listę z wykazem placówek, do których może się zgłosić. Zachęcamy wszystkie młode Panie, żeby wykonywały badanie USG i mammografię. Takie badanie może uratować nam życie – apeluje Izabela Kopeć.

Na badanie można zapisywać się pod numerami telefonów:

42 254 64 10 lub 517 544 004

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this