Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Zbierali nakrętki i fundusze na terapie!

Podczas weekendowego Street Food Festival, zorganizowanego przez Inicjatywę Społeczną Ostrowiec 2015 i Street Food Polska na ostrowieckim rynku, prowadzona był zbiórka nakrętek i pieniędzy przez „ Źródło” Stowarzyszenie na Rzecz Wychowanków Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Iłżeckiej 33 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kwota, którą udało się zebrać to 200 zł i 16 kg nakrętek. Pieniądze przeznaczone zostaną na terapie wspomagające.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zainteresowanie ze strony mieszkańców jest spore. Patrząc nawet na same nakrętki, to trochę już ich mamy. Akcja zbierania nakrętek w naszej szkole, można powiedzieć, że jest już pewnego rodzaju tradycją. Pieniądze dodatkowe zawsze się nam przydadzą i zawsze są nam na coś potrzebne. Tym razem reklamujemy naszą szkołę i staramy się zebrać pieniądze na dodatkowe terapie, które są prowadzone w naszej placówce: dogoterpię, hipoterapię i w zależności od tego, jakie mamy potrzeby, mamy wtedy możliwość, wydatkowania tych pieniędzy – mówiła nam w sobotę, 18 maja, Marta Hapczyn, nauczyciel z Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu Św.

Przypomnijmy, że przez cały rok szkolny Klub Młodego Ekologa, działający przy Zespole Szkół Specjalnych, prowadzi zbiórkę nakrętek. W ten sposób uczniowie wspomagają m.in. podopiecznych OSPZ Animals. Za pieniądze uzyskane podczas zbiórki kapsli, kupowana jest karma dla zwierząt. Uczniowie uczą się w ten sposób szacunku do czworonożnych przyjaciół oraz propagują różne akcje ekologiczne. Uczniowie chętnie włączają się też w inne akcje charytatywne, organizowane na terenie miasta. Aby rozwijać swoje umiejętności i poprawiać komfort życia wciąż jest im potrzebna rehabilitacja, także ta przy pomocy zwierząt.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Są to przede wszystkim zajęcia, które dzieci bardzo lubią. Kontakt ze zwierzętami je bardzo wycisza, relaksuje. Często dzieci, które są bardzo nieśmiałe, mogą się przy tym kontakcie ze zwierzętami otworzyć. Dzieci, które są nadpobudliwe wyciszają się w takim kontakcie. Są to nieocenione zajęcia, a na to nie ma pieniędzy, więc bardzo miło nam, gdy w jakikolwiek sposób uda się nam te dodatkowe środki pozyskać. Informacja o zbiórce nakrętek jest stale w naszej szkole, akcję koordynują koleżanki, także nauczycielki naszej szkoły. Dzieci zbierają w domach nakrętki, przynoszą je do szkoły, a z ich sprzedaży pozyskujemy fundusze – wyjaśnia Marta Hapczyn.

Podczas zbiórki na rynku udało się zebrać 200 zł i 16 kg nakrętek.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this