Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Strażacy z wizytą w PSP w Bodzechowie!

O tym, że maj jest miesiącem tzw. „Dni ochrony przeciwpożarowej” pisaliśmy nie raz na naszym portalu. Strażacy odwiedzają w tym czasie szkoły z terenu miasta i powiatu ostrowieckiego. Uczniowie w tym czasie też chętnie składają wizyty w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Tym razem ostrowieccy ratownicy pojechali z wizytą do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie.

zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Spotkania mają na celu nie tylko pokazanie pracy strażaka-ratownika, ale także służą jako spotkania edukacyjne w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tym razem ostrowieccy strażacy wygłaszali prelekcje dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie. Tematem przewodnim spotkania był problem wypalania traw i pozostałości roślinnych. Zbliżają się też wakacje więc ważnym i coraz bardziej aktualnym tematem jest kwestia bezpieczeństwa podczas upragnionego wypoczynku. 

zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Nie zabrakło także uwielbianego i chyba najbardziej oczekiwanego przez dzieci pokazu sprzętu i samochodu ratowniczo-gaśniczego. Najwięcej jednak radości sprawiły uczniom działania praktyczne: przymierzanie strażackich hełmów, ubrań specjalnych oraz używanie prawdziwej  prądownicy wodnej.

Na podstawie oprac.: st. kpt. Barbara Majdak, zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this