Znajdź nas na

PO GODZINACH

Strażacy z wizytą w PSP w Bodzechowie!

O tym, że maj jest miesiącem tzw. „Dni ochrony przeciwpożarowej” pisaliśmy nie raz na naszym portalu. Strażacy odwiedzają w tym czasie szkoły z terenu miasta i powiatu ostrowieckiego. Uczniowie w tym czasie też chętnie składają wizyty w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. Tym razem ostrowieccy ratownicy pojechali z wizytą do uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie.

zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Spotkania mają na celu nie tylko pokazanie pracy strażaka-ratownika, ale także służą jako spotkania edukacyjne w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tym razem ostrowieccy strażacy wygłaszali prelekcje dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie. Tematem przewodnim spotkania był problem wypalania traw i pozostałości roślinnych. Zbliżają się też wakacje więc ważnym i coraz bardziej aktualnym tematem jest kwestia bezpieczeństwa podczas upragnionego wypoczynku. 

zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Nie zabrakło także uwielbianego i chyba najbardziej oczekiwanego przez dzieci pokazu sprzętu i samochodu ratowniczo-gaśniczego. Najwięcej jednak radości sprawiły uczniom działania praktyczne: przymierzanie strażackich hełmów, ubrań specjalnych oraz używanie prawdziwej  prądownicy wodnej.

Na podstawie oprac.: st. kpt. Barbara Majdak, zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Coraz więcej pytań wokół projektu rewitalizacji Bałtowa!

FAKTY

Wizyta dyplomatów, środki na oddziały położnicze i dofinansowanie unijne – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

FAKTY

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala manipuluje faktami?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this