Znajdź nas na

PO GODZINACH

Zdajesz egzamin na prawo jazdy? Musisz przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego!

Pomimo, że zapisy na egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach wciąż są prowadzone tylko przez stronę www.info-car.pl, chętnych do ich zdawania nie brakuje. Przyszli kierowcy muszą jednak liczyć się z około dwutygodniowym okresem oczekiwania na egzamin, a także zastosować się do warunków i zasad bezpieczeństwa sanitarnego w dobie pandemii koronawirusa. Magdalena Zieleń z WORD Kielce przypomina, że na teren ośrodka wpuszczane będą wyłącznie osoby, które na dany dzień i godzinę mają wyznaczony termin egzaminu.

Prawo Jazdy
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Koronawirus pokrzyżował szyki nie tylko przedsiębiorcom, ale i przyszłym kierowcom. Ze względu na reżim sanitarny muszą bezwzględnie przestrzegać warunków bezpieczeństwa. 

Przy wejściu do Ośrodka każda osoba będzie miała badaną temperaturę ciała. Jeśli temperatura ciała osoby będzie przekraczała 37,5°C, nie zostanie ona wpuszczona do Ośrodka. W takim przypadku wyznaczony zostanie kolejny termin egzaminu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Do egzaminu nie zostaną dopuszczone: osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle gardła itp.), osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy przebywali za granicą, osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV – 2,

osoby, a także osoby które przebywają na kwarantannie.

Osoba, zgłaszając się do Ośrodka na egzamin: teoretyczny musi posiadać maseczkę ochronną zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki ochronne, praktyczny kategorii B, B+E, T, C, D, C+E – musi posiadać maseczkę ochronną zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki ochronne, praktyczny kategorii AM, A1, A2, A – musi posiadać maseczkę ochronną zakrywającą usta i nos, rękawiczki ochronne, a ponadto własny kask, rękawice, telefon komórkowy i słuchawki douszne współpracujące z tym telefonem oraz – w miarę możliwości – ochraniacze na kolana i łokcie.

Szczegółowe warunki dotyczące przystąpienia do egzaminów na prawo jazdy są dostępne na stronie WORD Kielce pod adresem: http://www.word.kielce.pl/pi/koronawirus.html

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this