Znajdź nas na

PO GODZINACH

Zdajesz egzamin na prawo jazdy? Musisz przestrzegać zasad bezpieczeństwa sanitarnego!

Pomimo, że zapisy na egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach wciąż są prowadzone tylko przez stronę www.info-car.pl, chętnych do ich zdawania nie brakuje. Przyszli kierowcy muszą jednak liczyć się z około dwutygodniowym okresem oczekiwania na egzamin, a także zastosować się do warunków i zasad bezpieczeństwa sanitarnego w dobie pandemii koronawirusa. Magdalena Zieleń z WORD Kielce przypomina, że na teren ośrodka wpuszczane będą wyłącznie osoby, które na dany dzień i godzinę mają wyznaczony termin egzaminu.

Prawo Jazdy
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Koronawirus pokrzyżował szyki nie tylko przedsiębiorcom, ale i przyszłym kierowcom. Ze względu na reżim sanitarny muszą bezwzględnie przestrzegać warunków bezpieczeństwa. 

Przy wejściu do Ośrodka każda osoba będzie miała badaną temperaturę ciała. Jeśli temperatura ciała osoby będzie przekraczała 37,5°C, nie zostanie ona wpuszczona do Ośrodka. W takim przypadku wyznaczony zostanie kolejny termin egzaminu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Do egzaminu nie zostaną dopuszczone: osoby z wyraźnymi oznakami przeziębienia (katar, kaszel, gorączka, bóle gardła itp.), osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały za granicą lub których domownicy przebywali za granicą, osoby, które w ostatnich 14 dniach miały bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem SARS CoV – 2,

osoby, a także osoby które przebywają na kwarantannie.

Osoba, zgłaszając się do Ośrodka na egzamin: teoretyczny musi posiadać maseczkę ochronną zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki ochronne, praktyczny kategorii B, B+E, T, C, D, C+E – musi posiadać maseczkę ochronną zakrywającą usta i nos oraz rękawiczki ochronne, praktyczny kategorii AM, A1, A2, A – musi posiadać maseczkę ochronną zakrywającą usta i nos, rękawiczki ochronne, a ponadto własny kask, rękawice, telefon komórkowy i słuchawki douszne współpracujące z tym telefonem oraz – w miarę możliwości – ochraniacze na kolana i łokcie.

Szczegółowe warunki dotyczące przystąpienia do egzaminów na prawo jazdy są dostępne na stronie WORD Kielce pod adresem: http://www.word.kielce.pl/pi/koronawirus.html

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dom Kultury w Ćmielowie będzie musiał zrezygnować z realizacji niektórych wydarzeń? Sześciu radnych sprzeciwiło się bowiem zmianie w statucie!

FAKTY

Wjechała w ścianę sklepu! Była pod wpływem alkoholu!

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pacjentów!

FAKTY

Czy gmina Ostrowiec Św. zawsze hojnie wspierała ostrowiecki szpital?

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this