Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

Ze Lwowa do Ćmielowa! Koncert tenorów LeonVoci już w niedzielę!

Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju – takie słowa padły kiedyś z ust Świętego Bazylego. O tym czy miał rację będzie można przekonać się już w najbliższą niedzielę (20 czerwca). Na Koncert Tenorów LeonVoci wszystkich mieszkańców gminy Ćmielów, ale i przyjezdnych gości, zaprasza Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, jak i Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie – organizatorzy wydarzenia.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jak już kiedyś deklarowałam, zależy nam na tym, aby każdy mieszkaniec gminy Ćmielów w ofercie proponowanej przez nasz dom kultury, znalazł coś dla siebie. Dla naszego zdrowia ważny jest też relaks, na który większość z nas nie znajduje czasu. Wychodząc z propozycją koncertów przy tężni solankowej chcemy dać mieszkańcom odrobinę wytchnienia od codzienności   – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Przypomina, że w połowie lipca 2020 roku, ćmielowski dom kultury po raz pierwszy zorganizował koncert rekreacyjny w wykonaniu Marcina Walasa i Szymona Pochecia. Wydarzenie cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem ze strony mieszkańców gminy Ćmielów, pojawili się też goście z innych stron naszego powiatu. 

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury im.Witolda Gombrowicza w Ćmielowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Już w najbliższą niedzielę (20 czerwca) o godzinie 19.00 na ćmielowskim rynku, tuż przy tężni, ponownie usłyszeć będzie można muzykę. Tym razem z koncertem przyjadą tenorzy z Zespołu LeonVoci. To grupa muzyków ze Lwowa założony w 2015 roku przez Nazara Tatsyshyna – lidera kwartetu. W tłumaczeniu z języka włoskiego oraz hiszpańskiego  LeonVoci oznacza „Głosy lwów” lub „Głosy Lwowa”. 

– Popularyzują muzykę klasyczną przez śpiew operowy we współczesnym stylu. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity wykonują z wielką klasą i prawdziwym profesjonalizmem. Obdarzeni są naturalnie brzmiącym głosem. To nie tylko laureaci międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych, ale także gwiazdy polskiej edycji programu „Mam Talent”, gdzie jury i widzowie owacjami na stojąco przyjęli wykonawców, zostali również okrzyknięci objawieniem na polskim rynku muzycznym. Swój zróżnicowany repertuar wykonują w językach: francuskim, włoskim, polskim, hiszpańskim, angielskim i ukraińskim – wyjaśnia Wioletta Rogala- Mazur. 

Dyrektor domu kultury przypomina także o zachowaniu reżimu sanitarnego.

– Mam nadzieję, że mieszkańcy nie zawiodą i tym razem. Spędźmy to niedzielne popołudnie razem, w miłej atmosferze wypełnionej muzyką – podsumowuje. 

Źródło: Dom Kultury w Ćmielowie


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this