Znajdź nas na

FAKTY

Zmarła kolejna ofiara koronawirusa w województwie świętokrzyskim!

W województwie świętokrzyskim zmarła kolejna 10 ofiara koronawirusa. To 74-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, hospitalizowany w szpitalu w Starachowicach. W sumie z powodu koronawirusa zmarło dziś w Polsce 18 osób.

Grafika: naOSTRO.info

W województwie świętokrzyskim odnotowano 27 nowych ozdrowień. Chorobę pokonali mieszkańcy powiatów: buskiego – 3, jędrzejowskiego – 1, kazimierskiego – 2, kieleckiego – 7, koneckiego – 5, pińczowskiego – 2, skarżyskiego – 6 i starachowickiego – 1.

Dziś (6 maja) na terenie województwa świętokrzyskiego nie odnotowano też nowych zakażeń. Niestety zmarła kolejna zakażona osoba. To 74-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, hospitalizowany w szpitalu w Starachowicach.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 299 zachorowań na COVID-19, w tym 10 zgonów oraz 145 ozdrowień.

Jak po godzinie 17.00 poinformowało Ministerstwo Zdrowia mamy 93 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw:
mazowieckiego (42), łódzkiego (27), śląskiego (12), wielkopolskiego (6), dolnośląskiego (3), podlaskiego (1), małopolskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Sumując raporty z godziny 10.00 i 17.00 zmarło 18 zakażonych osób. To: 75-letni mężczyzna z Radomska; 79-letnia kobieta z Łańcuta; 74-letnia kobieta, 66-letni mężczyzna, 90-letnia kobieta, 74-letni mężczyzna z Poznania; 86-letnia kobieta z Gdańska; 63-letni mężczyzna z Raciborza, 78-letnia kobieta z Gdańska; 83-kobieta, 86-letni mężczyzna z Tychów, 40-letnia kobieta ze Szczecina, 72-letni mężczyzna z Kędzierzyna Koźla, 61-letni mężczyzna z Raciborza, 82-letni mężczyzna z Zawiercia, 74-letni mężczyzna leczony w szpitalu w Starachowicach, 84-letni mężczyzna z Warszawy, 48-letni mężczyzna z Radomia.

Jak dodaje Resort Zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. Kwarantanną objętych jest 701 osób, hospitalizowanych jest 19 osób, w sumie 21 osób ma dodatni wynik SARS-CoV-2, wyzdrowiało 6 osób.
Jak poinformował wczoraj za pośrednictwem swojego FB Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu przebywało 87 pacjentów: 57 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 10 osób z wynikiem negatywnym, 20 osób oczekiwało na wynik (czyli było w trakcie diagnozowania).

W Polsce już 14 740 osób zakażonych jest koronawirusem, zmarły 733 osoby.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Zaginął Marek Rzeszowski! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Hubert Żądło: Wskaźniki finansowe mamy unormowane. Ten rok dla budżetu gminy Bałtów zakończymy z ponad milionową nadwyżką finansową!

FAKTY

Świętokrzyskie w czołówce! 70 milionów euro na „covidowe” wsparcie firm!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this