Znajdź nas na

FAKTY

Zmarła starsza kobieta z powiatu starachowickiego zakażona koronawirusem!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To starszy mężczyzna z powiatu sandomierskiego. Dotarły do nas także przykre informacje o śmierci starszej kobiety z powiatu starachowickiego, która hospitalizowana była z powodu zakażenia koronawirusem

Grafika: naOSTRO.info

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (25 kwietnia) w wieczornym raporcie o 206 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (96), podkarpackiego (23), łódzkiego (23), pomorskiego (22), śląskiego (15), podlaskiego (11), dolnośląskiego (9), małopolskiego (6), świętokrzyskiego (1).

W sumie w Polsce koronawirusem zakażonych koronawirusem są już 11 273 osoby. Zmarło kolejnych 25 zakażonych w tym także 89-letnia mieszkanka województwa świętokrzyskiego.  Jak podało Ministerstwo Zdrowia większość osób miała choroby współistniejące. Z powodu koronawirusa zmarły w Polsce 524 osoby. 

W województwie świętokrzyskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To starszy mężczyzna z powiatu sandomierskiego.

 – Z przykrością informujemy o śmierci kolejnego mieszkańca województwa świętokrzyskiego – to starsza kobieta z powiatu starachowickiego. W sumie na terenie województwa odnotowano 255 zachorowań na COVID-19, w tym 7 zgonów oraz 39 ozdrowień – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.   

Jak poinformował dziś (25 kwietnia) Piotr Babicki, starosta starachowicki w szpitalu przebywa obecnie 71 pacjentów, 50 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 21 oczekuje na wynik (czyli jest w trakcie diagnozowania). W izolatorium przebywa obecnie 16 osób. 

Na terenie województwa świętokrzyskiego 69 osób jest hospitalizowanych, 2353 osoby są poddane kwarantannie, a 64 znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym.

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowcu Św. 167 osób objętych jest kwarantanną, 3 znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym, 3 osoby są hospitalizowane. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this