Znajdź nas na

FAKTY

Zrobili sobie libację na… cmentarzu! Uszkodzili nagrobek, zniszczyli znicze  i podpalili wieńce!

W niedzielny poranek do buskich policjantów wpłynęło zgłoszenie, że ktoś na miejscowym cmentarzu uszkodził nagrobek, zniszczył znicze oraz podpalił wieńce. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 1000 złotych. Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli puszki po piwie oraz niedopałki papierosów. Wczoraj (20 września) w tej sprawie kryminalni zatrzymali dwie osoby. Jeszcze tego samego dnia 50-latek i jego 38-letni kolega usłyszeli zarzuty.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju w niedzielny poranek wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu nagrobka, zniszczeniu zniczy oraz podpaleniu wieńców na buskim cmentarzu. Pokrzywdzona 71-letnia kobieta oszacowała straty na kwotę 1000 złotych. Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli puszki po piwie oraz niedopałki papierosów. Na podstawie zabezpieczonych śladów i poczynionych ustaleń funkcjonariusze dotarli do 50-letniego mieszkańca Buska-Zdroju. Kryminalni ustalili także dane drugiego uczestnika bulwersującej libacji, 38-letniego mężczyzny. Obaj zostali zatrzymani. Wczoraj (środa, 20 września) usłyszeli zarzuty znieważenia miejsca spoczynku oraz uszkodzenia mienia.   

Za swoje zachowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego kodeks karny przewiduje karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Jesteś świadkiem dewastacji? Reaguje. W przypadku zauważenia osób niszczących czyjeś mienie, prosimy o powiadomienie Policji telefonując na numer alarmowy 112.    

Źródło: Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this