Znajdź nas na

FAKTY

Mieszkaniec gminy Waśniów uciekał przed policją! Miał wiele „na sumieniu”!

Sporo na sumieniu miał 55-letni mieszkaniec gminy Waśniów, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna nie dość, że prowadził pod wpływem alkoholu, to miał dwa sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Uciekiniera zatrzymali mundurowi z ostrowieckiej drogówki. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Do zdarzenia doszło wczoraj (20 września) kilka minut po godzinie 8.00. Policjanci z ostrowieckiej drogówki otrzymali informację, że po terenie gminy Waśniów pojazdem marki Renault porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. W pewnym momencie w miejscowości Momina zauważyli wyjeżdżający z jednej z posesji opisywany pojazd. Stróże prawa postanowili od razu zatrzymać jego kierowcę do kontroli drogowej. Pomimo użytych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, siedzący za kierownicą francuskiego auta mężczyzna nie reagował. Po krótkim pościgu uciekinier został zatrzymany. Nieodpowiedzialnym kierującym okazał się 55-letni mieszkaniec gminy Waśniów.

Jak ustalili stróże prawa mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że zdecydował się na jazdę mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Teraz mieszkaniec gminy Waśniów ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this