Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY POLSKA

Źródło PAP: 19-letni konkubent matki 4,5-latka przyznał się do zakopania zwłok dziecka!

Konkubent matki odnalezionego w lesie pod Garwolinem 4,5-latka, 19-letni Damian G. w czasie rozpytania po zatrzymaniu, przyznał się do zakopania zwłok dziecka – poinformowało PAP źródło w policji. Wcześniej on i 19-letnia matka chłopca zostali zatrzymani w powiecie ciechanowskim.

Szczecin, 18.02.2022. Policja - zdjęcia ilustracyjne. (mb/awol) PAP/Marcin Bielecki

19-latków – Karolinę W. i Damiana G. – zatrzymano we wtorek ok. godz. 22.30 w miejscowości Gogole Wielkie w powiecie ciechanowskim. Zatrzymania dokonali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Zatrzymanie było związane ze zgłoszeniem babci chłopca. 63-latka miała obawiać się o życie prawnuczka Leona, którego nie widziała od kwietnia tego roku. W czasie rozpytania zatrzymany Damian G. przyznał się, że zakopał zwłoki dziecka w okolicach Garwolina – dowiedziała się PAP.

Około godz. 5.40, w miejscowości Ruda Talubska, przy jednej z posesji odkopano zwłoki dziecka. Ulica, nieopodal której odnaleziono ciało chłopca ciągnie się na długości 1,6 km pomiędzy Rudą Talubską a Cmentarzem Parafialnym w Górkach. To w większości teren zalesiony, poprzecinany gdzieniegdzie polami uprawnymi i pojedynczymi zabudowaniami gospodarskimi.

Funkcjonariusze odnaleźli ciało chłopca 100 metrów od zabudowań mieszkalnych w Górkach. Było zawinięte w koc i zakopane w płytkim dole.

19-letni partner matki chłopca nie jest ojcem dziecka.

Wcześniej rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska poinformowała, że 21 października prababcia dziecka na terenie komendy stołecznej zgłosiła zaginięcie prawnuka, z którym od dłuższego czasu nie miała kontaktu. Od tamtej pory poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Stołecznej Policji, Mińska Mazowieckiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i komendy z Garwolina. W środę rano odnaleziono ciało 4,5-latka.

„Zwłoki były zakopane w lesie w miejscowości Ruda Talubska w powiecie garwolińskim. Do sprawy zatrzymane są dwie 19-letnie osoby” – informowała Kucharska. To matka dziecka oraz jej konkubent.

Czynności odbywają się pod nadzorem prokuratury okręgowej w Siedlcach, która prowadzi postępowanie.

„W nocy z 25 na 26 października bieżącego roku w miejscowości Górki koło Garwolina ujawniono zwłoki 4,5 letniego chłopca. W związku z tym wszczęto śledztwo w tutejszej prokuraturze w kierunku zabójstwa” – poinformował PAP prokurator Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. Dodał, że w prokuraturze trwają czynności procesowe w tej sprawie. Zlecono też sekcję zwłok dziecka.

autor: Marcin Chomiuk

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this