Znajdź nas na

FAKTY

Życie Natalii Rudzińskiej to ciągłe cierpienie! 20-latka potrzebuje wsparcia finansowego!

Natalia Rudzińska ma 20 lat. Jej życie nie wygląda jednak jak codzienność jej rówieśniczek. Zamiast studiować, cieszyć się młodością, zmaga się z Zespołem Tourette-a, dystonią, padaczką i zwyrodnieniem zwojów podstawnych. – Nie łatwo jest żyć z takimi chorobami, gdy pod nogami napotykamy ciągle na kłody. Na wyleczenie całkowite nie ma szans. Choroba jest nieuleczalna, a w córki przypadku to najgorsza postać. Próbujemy ją tylko odrobinę „ujarzmić” aby zmniejszyć jej koszmar – napisała do nas Ewa Rudzińska, mama Natalii. Leczenie 20-latki wesprzeć można poprzez zbiórkę na portalu pomoc.pl

Ewa Rudzińska potrzebuje pomocy Źródło: Archiwum Prywatne

Jak wyjaśnia w liście do naszej Redakcji mama Natalii, dziś przez to w jaki sposób postępuje choroba 20-latka wymaga 24-godzinnej opieki i pielęgnacji. Kiedyś chciała zostać prawnikiem, pomagać osobom w trudnej sytuacji finansowe i tym pokrzywdzonym przez los., dziś „jest zamknięta” w czterech ścianach. 

–  Cóż odpowiedzieć chorej osobie, gdy pyta czy życie ma jeszcze sens? Dlaczego los ją tak okrutnie karze mimo tak młodego wieku?  Nie o takim życiu marzy człowiek, a w dodatku młody. Kiedy ręce, nogi odmawiają posłuszeństwa, ciało ciągle drży, z ust płyną liczne niekontrolowane przekleństwa, a oczy widzą już tylko przez ostrą mgłę…  Natalia bardzo pragnie by świat dowiedział się o tak okrutnej chorobie w najgorszym wydaniu. Kiedy każdy dzień to koszmar, z którym trzeba się zmierzyć i tak dzień po dniu – tłumaczy mama Natalii.

Dodaje, że stan  dziewczyny nie poprawił się pomimo zastosowaniu głębokiej stymulacji mózgu i farmakologii. 

– W obecnej chwili w miejscu wszczepienia generatora impulsów pojawiło się kolejne potworne zaczerwienienie z silnie piekącym bólem. Stymulator chociaż nie do końca pomaga Natalii, to bez niego nie potrafi już żyć – wyjaśnia Ewa Rudzińska. 

Choć choroba Natalii  jest nieuleczalna można ją jednak odrobinę ujarzmić. Do tego potrzebne są jednak środki finansowe, które pomogą w zakupie sprzętu specjalistycznego, środków higienicznych,  rehabilitacji, czy sfinansowaniu dojazdów do kliniki i samego leczenia. 

– Bardzo prosimy o każdy symboliczny grosz. Każda kwota nawet najmniejsza ma ogromne znaczenie i jest na wagę złota. Pomóżcie nieuleczalnie chorej Natalii, której życie zmieniło się w najgorszy koszmar – apeluje mama Natalii. 

Natalie wesprzeć można poprzez portal:

Najgorsza postać nieuleczalnej choroby zmieniła… | Zbiórki internetowe Pomoc.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this