Znajdź nas na

FAKTY

Ważna droga powiatowa w gminie Kunów doczeka się remontu! Środki na jej modernizację dołoży gmina!

Na remont tej drogi mieszkańcy gminy Kunów czekali od lat. Mowa o 3 kilometrowym odcinku z Kunowa przez ul. Grabowiecką, Kolonię Inwalidzką, Podlubienik, „Koziankę” do ul. Okrężnej (przed mostkiem) w Janiku. Jak podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie, samorząd nie miał wątpliwości, aby dołożyć swoje środki do remontu drogi powiatowej. – To był bardzo zniszczony i wymagający pilnej naprawy ciąg komunikacyjny. Bardzo ważny dla mieszkańców północnej części gminy – mówi Lech Łodej.

Jak na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformowało Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim remont 2 973 m odcinka drogi o szerokość jezdni 5 – 6 m obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych, robót ziemnych, wykonanie remontu nawierzchni bitumicznej na całej szerokości jezdni, polegającego na wymianie istniejących warstw bitumicznych, remontu zjazdów oraz poboczy.

Wartość robót budowlanych zamyka się w kwocie 3 650 148,59 zł z czego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 2 190 089,16 zł. Wkład własny do zadania to kwota 1 460 059,43 zł w tym, kwota jaką przeznaczy na jego realizację Powiat Ostrowiecki  to 730 029,72 zł. Taką samą kwotę do remontu drogi powiatowej dołoży również gmina Kunów.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Umowa na realizację zadania podpisana została 21 listopada w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Św. 

– To jest bardzo ważny odcinek prawie 3 km, który nie był remontowany co najmniej od 30 lat. To niestety odczuwają kierowcy. Nie jest bezpiecznie, a już na pewno nie jest komfortowo. Warto dodać, że teren w tej części gminy jest niezwykle malowniczy. Wykorzystywany jest przez mieszkańców, ale i turystów. Cieszę się, że po raz kolejny możemy pomóc naszym mieszkańcom, dokładając się do inwestycji powiatu. Zawsze powtarzam, że na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać – podkreśla Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Wykonawca inwestycji jest firma Budromost ze Starachowic. Na wykonanie zadania ma 9 miesięcy.

fot. Urząd Miasta i Gminy w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this