Znajdź nas na

FAKTY

100 000 zł trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach! Radni miejscy z Ostrowca Świętokrzyskiego nie mieli wątpliwości!

Decyzją radnych miejskich z Ostrowca Świętokrzyskiego 100 000 zł trafi do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Pomoc udzielona zostanie w formie dotacji celowej z budżetu gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2022 rok z przeznaczeniem na zakup wyposażenia dla kieleckiej lecznicy.

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie  „Health at a Glance 2021” wskaźnik zachorowalności na nowotwory w Polsce wciąż jest relatywnie niski. W Polsce chorują średnio 267 osoby na 100 tys. mieszkańców. Niestety inaczej kształtuje się już wskaźnik

umieralności z powodu nowotworów złośliwych, który jest jednym z najwyższych wśród krajów należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Wynosi on 228 zgonów na 100 tys. mieszkańców (średnia 191 zgonów na 100 tys. populacji). 

– Choroby nowotworowe to obecnie jedno z największych zagrożeń dla zdrowia i życia ludzi. W celu poprawienia jakości usług związanych z leczeniem onkologicznym, gmina Ostrowiec Świętokrzyski podejmuje działania wspierające Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Dlatego kierując się szeroko pojętym dobrem pacjentów, proponuje się przeznaczyć kwotę 100 000 zł na dotację celową dla Województwa Świętokrzyskiego, która wykorzystana zostanie na zakup wyposażenia dla Świętokrzyskiego Centrum Onkologii – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały. 

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Radni miejscy z Ostrowca Świętokrzyskiego nie mieli wątpliwości, że środki te przydadzą się lecznicy. Za podjęciem uchwały zagłosowali jednogłośnie. 

– Oby nikt nie musiał korzystać z pomocy szpitala w Ostrowcu, czy szpitala onkologicznego, specjalistycznego w Kielcach, ale chcę z tego miejsca w imieniu profesora, dyrektora Stanisława Góździa podziękować wszystkim radnym za jednomyślność, za przegłosowanie takiej symbolicznej kwoty dla takiego budżetu, dla takiego szpitala, ale to jest taki gest solidarności, gest wsparcia. Dziękuję jeszcze raz za państwa jednomyślność – podsumował Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this