Znajdź nas na

FAKTY

Nietrzeźwy kierowca z powiatu ostrowieckiego wpadł podczas kontroli! Miał zabrać uczniów na wycieczkę!

Chwilę po godzinie 8.00 (wtorek, 27 września) na ul. Szkolnej w Starachowicach na umówioną wcześniej kontrolę przyjechał kierowca autobusu, który miał zabrać uczniów na wycieczkę. Policjanci z wydziału ruchu drogowego sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że znajduje się po użyciu alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, a on sam odpowie za popełnione wykroczenie.

Zdjęcie ilustracyjne Źródło: WTK KMP WROCLAW POLICJA

Dzisiaj (wtorek, 27 września) rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy udali się na ul. Szkolną gdzie na godzinę 8.00 umówiona została kontrola autokaru, którym na wycieczkę mieli pojechać uczniowie ze szkoły podstawowej. Kilkanaście minut po czasie na parking przyjechał autobus. Mundurowi po chwili rozmowy z kierowcą autobusu poczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 36-letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego wykazało, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało blisko 0,3 promila. Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie, który kierował autokarem zostało zatrzymane prawo jazdy, a teraz będzie tłumaczył się przed sądem za popełnione wykroczenie.

Na miejscu kontroli, z zastępstwie stawił się inny – trzeźwy kierowca, który pojechał do szkoły podstawowej by zabrać dzieci na upragnioną wycieczkę.

Przypominamy, że dbając o bezpieczeństwo wszystkich osób, które wybierają się autobusami na wyjazdy lub wycieczki przed zaplanowanym wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, uprawnienia czy stan trzeźwości kierowców, umawiając się na kontrolę drogową, którą przeprowadzą policjanci z ruchu drogowego. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this