Znajdź nas na

FAKTY

11 przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. Dwie osoby z powiatu ostrowieckiego!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 11 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. Jak poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego, wśród zakażonych osób są dwie starsze kobiety z powiatu ostrowieckiego. Nie ma kolejnych zakażeń na oddziale kardiologii Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Ewakuacja pacjentów na inne oddziały powinna zakończyć się dzisiaj.

Grafika: naOSTRO.info

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. W województwie świętokrzyskim zmarła 18, zakażona koronawirusem osoba. To 53-letnia kobieta z powiatu opatowskiego.

Odnotowano także kolejnych 11 zachorowań to: starsza kobieta, starszy mężczyzna i mężczyzna w sile wieku z powiatu staszowskiego; kobieta w sile wieku, młoda kobieta, chłopiec i mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego; starszy mężczyzna z powiatu kieleckiego i dwie starsze kobiety z powiatu ostrowieckiego.

– W województwie odnotowano 12 nowych ozdrowień. Chorobę pokonali mieszkańcy powiatów: kieleckiego – 7, ostrowieckiego – 1, skarżyskiego – 2 i starachowickiego – 2 – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 352 zachorowania na COVID-19, w tym 18 zgonów oraz 205 ozdrowień.

Wyniki testów u personelu i pacjentów ostrowieckiego oddziału kardiologii na obecność koronawirusa okazały się negatywne.

– W tej chwili kończymy rozmieszczanie pacjentów na poszczególnych oddziałach – wyjaśnia Andrzej Gruza, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św.

Oddział kardiologii zostanie zdezynfekowany, uruchomiony zostanie dopiero po 7 dniach, czyli w momencie gdy szpital otrzyma powtórne wyniki badań od pacjentów i personelu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś w sumie o 217 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, oprócz 11 zakażonych z województwa świętokrzyskiego, najwięcej zachorowań stwierdzono w województwie śląskim – 163 osoby. W województwie dolnośląskim odnotowano 26 przypadków zachorowań, lubelskim – 7, wielkopolskim – 3, opolskim – 3, zachodniopomorskim – 2, małopolskim – 1, podlaskim – 1.

Zmarły 4 zakażone koronawirusem osoby. Jak zapewnia Ministerstwo Zdrowia Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Aktualnie w Polsce zakażonych jest 18 746 osób. Zmarło 929 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this