Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Parking przy Traugutta 16 już bez dziur! W planach SM „Hutnik” kolejne inwestycje i remonty!

Pomimo trudnej sytuacji finansowej w Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Ostrowcu Św. wiosna upływa tam pod znakiem mniejszych i większych remontów. Dziś (18 maja) prace drogowe trwają na terenie parkingu osiedlowego pomiędzy blokami Traugutta 16 i Świętokrzyską 3, ich wykonawcą jest Drogowiec S.C. z Ostrowca Św. – Staramy się robić remonty na miarę naszych możliwości finansowych naszej Spółdzielni. Wychodzimy też naprzeciw problemom, czy sugestiom, jakie otrzymujemy od mieszkańców – tłumaczy Andrzej Chejzdral, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Ostrowcu Św. Nową elewację zyska także blok przy Kościuszki 7, wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na remont bloku na Osiedlu Ogrody 37.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Andrzej Chejzdral, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Ostrowcu Św., podkreśla, że spółdzielnia w pierwszej kolejności stara się zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby mieszkańców.

– Priorytetem są dla nas  naprawy wymagające szybkiej interwencji, jak modernizacja, ocieplenie, czy remonty dachów. Wszędzie tam, gdzie mieszkańcy mają największe problemy i to chcemy zrobić w pierwszej kolejności. Sukcesywnie gromadzimy środki finansowe i mam nadzieję zaowocuje to większymi inwestycjami w przyszłym roku – dodaje prezes Sm  „Hutnik”.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Nową elewację od strony zachodniej zyska blok przy ul. Kościuszki 7. Spółdzielnia rozmawia także z mieszkańcami, aby wzorem bloku przy Świętokrzyskiej 7 i Staszica 7 utworzyć fundusz celowy, dzięki któremu możliwe byłoby docieplenie całego budynku.  Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na remont bloku na Osiedlu Ogrody 37. Wykonane zostanie tam kompleksowe docieplenie, remont balkonów, a także zadaszenie i remont elewacji. Budynek będzie utrzymany w jednej kolorystyce. 

– To duże zadanie, i duże wyzwanie, ale było olbrzymie zainteresowanie tą inwestycją – dodaje prezes.

Dziś (18 maja) trwają prace na terenie parkingu pomiędzy blokami Traugutta 16, a Świętokrzyską 3. Dotychczas pełna dziur nawierzchnia, przy większych opadach deszczu zameniała się w spore i głębokie kałuże, a nawet i bez tego, jazda po parkingu i bezpieczne zaparkowanie auta, były trudne.   

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Zależy nam na tym, aby ludziom mieszkało się lepiej i ekonomiczniej, a ich otoczenie zyskało na wartości. Tak jest w przypadku parkingu na Osiedlu Hutniczym. Rozumiem, że ubytki w chodniku przeszkadzały mieszkańcom nie tylko w życiu codziennym, ale i nie poprawiały estetyki tej części osiedla – dodaje Andrzej Chejzdral. 

Wykonaniem prac zajmuje się Drogowiec S.C.

– Remontujemy ubytki w nawierzchni z trylinki –  asfaltem. Wlejemy około 5, 6 cm asfaltu. Powinno to na pewno poprawić komfort osobom korzystającym z parkingu – wyjaśnia Tomasz Adamczyk, kierownik budowy. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Władze SM „Hutnik” czekają także na odpowiedź z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Złożonych zostało bowiem 10 wniosków na 10 inwestycji. 

– Byłoby to spore wsparcie finansowe.  Moglibyśmy zrobić więcej, a i efekt byłby zdecydowanie lepszy – dodaje Andrzej Chejzdral. 

Zmieni się też wygląd miejsc, w których aktulanie znjadują się kosze na smieci. Powstaną też specjalne pergole. 

– Chcemy żeby wszystko znajdowało się w  jednym miejscu. Pojemniki nie będą się rozjeżdżać, a śmieci nie będą się rozsypywać przy większym wietrze – podsumowuje prezes.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Województwo świętokrzyskie: 29 nowych zakażeń koronawirusem! Wśród nich nastolatek z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Jolanta Smulczyńska: Powiedziała Matka Boża, że musi mieć ładną figurkę! W Nietulisku Małym mieszańcy ratują blisko 150-letnią kapliczkę!

FAKTY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego wsparł ostrowieckie starostwo! 4,5 mln zł unijnego wsparcia trafi do 160 podmiotów z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Ostrowiecki szpital powrócił do pracy! Będzie przeprowadzał testy wykrywające przeciwciała koronawirusa!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this