Znajdź nas na

FAKTY

Parking przy Traugutta 16 już bez dziur! W planach SM „Hutnik” kolejne inwestycje i remonty!

Pomimo trudnej sytuacji finansowej w Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Ostrowcu Św. wiosna upływa tam pod znakiem mniejszych i większych remontów. Dziś (18 maja) prace drogowe trwają na terenie parkingu osiedlowego pomiędzy blokami Traugutta 16 i Świętokrzyską 3, ich wykonawcą jest Drogowiec S.C. z Ostrowca Św. – Staramy się robić remonty na miarę naszych możliwości finansowych naszej Spółdzielni. Wychodzimy też naprzeciw problemom, czy sugestiom, jakie otrzymujemy od mieszkańców – tłumaczy Andrzej Chejzdral, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Ostrowcu Św. Nową elewację zyska także blok przy Kościuszki 7, wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na remont bloku na Osiedlu Ogrody 37.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Andrzej Chejzdral, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” w Ostrowcu Św., podkreśla, że spółdzielnia w pierwszej kolejności stara się zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby mieszkańców.

– Priorytetem są dla nas  naprawy wymagające szybkiej interwencji, jak modernizacja, ocieplenie, czy remonty dachów. Wszędzie tam, gdzie mieszkańcy mają największe problemy i to chcemy zrobić w pierwszej kolejności. Sukcesywnie gromadzimy środki finansowe i mam nadzieję zaowocuje to większymi inwestycjami w przyszłym roku – dodaje prezes Sm  „Hutnik”.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Nową elewację od strony zachodniej zyska blok przy ul. Kościuszki 7. Spółdzielnia rozmawia także z mieszkańcami, aby wzorem bloku przy Świętokrzyskiej 7 i Staszica 7 utworzyć fundusz celowy, dzięki któremu możliwe byłoby docieplenie całego budynku.  Wkrótce rozstrzygnięty zostanie przetarg na remont bloku na Osiedlu Ogrody 37. Wykonane zostanie tam kompleksowe docieplenie, remont balkonów, a także zadaszenie i remont elewacji. Budynek będzie utrzymany w jednej kolorystyce. 

– To duże zadanie, i duże wyzwanie, ale było olbrzymie zainteresowanie tą inwestycją – dodaje prezes.

Dziś (18 maja) trwają prace na terenie parkingu pomiędzy blokami Traugutta 16, a Świętokrzyską 3. Dotychczas pełna dziur nawierzchnia, przy większych opadach deszczu zameniała się w spore i głębokie kałuże, a nawet i bez tego, jazda po parkingu i bezpieczne zaparkowanie auta, były trudne.   

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Zależy nam na tym, aby ludziom mieszkało się lepiej i ekonomiczniej, a ich otoczenie zyskało na wartości. Tak jest w przypadku parkingu na Osiedlu Hutniczym. Rozumiem, że ubytki w chodniku przeszkadzały mieszkańcom nie tylko w życiu codziennym, ale i nie poprawiały estetyki tej części osiedla – dodaje Andrzej Chejzdral. 

Wykonaniem prac zajmuje się Drogowiec S.C.

– Remontujemy ubytki w nawierzchni z trylinki –  asfaltem. Wlejemy około 5, 6 cm asfaltu. Powinno to na pewno poprawić komfort osobom korzystającym z parkingu – wyjaśnia Tomasz Adamczyk, kierownik budowy. 

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Władze SM „Hutnik” czekają także na odpowiedź z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Złożonych zostało bowiem 10 wniosków na 10 inwestycji. 

– Byłoby to spore wsparcie finansowe.  Moglibyśmy zrobić więcej, a i efekt byłby zdecydowanie lepszy – dodaje Andrzej Chejzdral. 

Zmieni się też wygląd miejsc, w których aktulanie znjadują się kosze na smieci. Powstaną też specjalne pergole. 

– Chcemy żeby wszystko znajdowało się w  jednym miejscu. Pojemniki nie będą się rozjeżdżać, a śmieci nie będą się rozsypywać przy większym wietrze – podsumowuje prezes.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this