Znajdź nas na

FAKTY

18-lat, zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki, pomimo tego wsiadł „za kółko”!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi, którym kierował 18-letni mężczyzna. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że młody mieszkaniec gminy Bodzechów posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Decyzje o zakazie prowadzenia pojazdów najczęściej zapadają w sytuacji, w której kierujący dopuścił się przestępstwa, bądź wykroczenia w ruchu drogowym. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądowego zakazu, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym w niedzielę,  23 kwietnia 18-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który kilka minut po godzinie 14.00 na ul. Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim został zatrzymany do kontroli drogowej. 

W trakcie interwencji stróże prawa ustalili, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu marki Audi, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a jego pojazd nie posiadał ważnych badań technicznych. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków przeprowadzili test, który dał wyniki pozytywny. Jego krew policjanci zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this