Znajdź nas na

FAKTY

20 osób z powiatu ostrowieckiego zakażonych koronawirusem! Zarazili się na weselu zorganizowanym w powiecie starachowickim!

Zorganizowane w powiecie starachowickim wesele okazało się nowym ogniskiem koronawirusa. Informację potwierdziła Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. Wśród objętych dochodzeniem epidemiologicznym osób znajdują się pracownicy zakładów użyteczności publicznej w Ostrowcu Św.j: ZUS-u, ZUO Janik, a także miejskich wodociągów. MWiK Sp zoo badany był tylko z uwagi na możliwość kontaktu z zakażonymi, nie ma potwierdzonych zakażeń. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 20 mieszkańców powiatu ostrowieckiego.

Koronawirus nie daje za wygraną. Mamy 20 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie ostrowieckim. 

– 16 lipca dostaliśmy informację o dodatnim wyniku uczestnika wesela – poinformowała Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. 

20 zakażonych osób, to uczestnicy wesela. Wciąż trwa w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne. Wśród dodatnich  przypadków są też osoby pracujące w kilku zakładach użyteczności publiczne m. in. ostrowieckim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i ZUO Janik.

Badaniom poddani zostali także pracownicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, ponieważ ich biuro, znajduje się w sąsiedztwie siedziby ZUO Janik. MWiK Sp Z O. O. badany był tylko z uwagi na możliwość kontaktu z zakażonymi, nie ma tam potwierdzonych zakażeń.

Powiatowy inspektor sanitarny zdecydował o badaniach wszystkich pracowników w trzech zakładach. Pozwoli to na ewentualne wykrycie źródła zakażenia i szybkie odizolowanie osób zakażonych w celu zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Część badań była wykonywana dzisiaj, kolejne planowane są na środę. W sumie przebadanych będzie 170 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this