Znajdź nas na

FAKTY

20 osób z powiatu ostrowieckiego zakażonych koronawirusem! Zarazili się na weselu zorganizowanym w powiecie starachowickim!

Zorganizowane w powiecie starachowickim wesele okazało się nowym ogniskiem koronawirusa. Informację potwierdziła Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. Wśród objętych dochodzeniem epidemiologicznym osób znajdują się pracownicy zakładów użyteczności publicznej w Ostrowcu Św.j: ZUS-u, ZUO Janik, a także miejskich wodociągów. MWiK Sp zoo badany był tylko z uwagi na możliwość kontaktu z zakażonymi, nie ma potwierdzonych zakażeń. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 20 mieszkańców powiatu ostrowieckiego.

Koronawirus nie daje za wygraną. Mamy 20 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie ostrowieckim. 

– 16 lipca dostaliśmy informację o dodatnim wyniku uczestnika wesela – poinformowała Wioletta Adamczyk-Nowak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. 

20 zakażonych osób, to uczestnicy wesela. Wciąż trwa w tej sprawie dochodzenie epidemiologiczne. Wśród dodatnich  przypadków są też osoby pracujące w kilku zakładach użyteczności publiczne m. in. ostrowieckim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i ZUO Janik.

Badaniom poddani zostali także pracownicy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, ponieważ ich biuro, znajduje się w sąsiedztwie siedziby ZUO Janik. MWiK Sp Z O. O. badany był tylko z uwagi na możliwość kontaktu z zakażonymi, nie ma tam potwierdzonych zakażeń.

Powiatowy inspektor sanitarny zdecydował o badaniach wszystkich pracowników w trzech zakładach. Pozwoli to na ewentualne wykrycie źródła zakażenia i szybkie odizolowanie osób zakażonych w celu zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Część badań była wykonywana dzisiaj, kolejne planowane są na środę. W sumie przebadanych będzie 170 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Zaginął Marek Rzeszowski! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Hubert Żądło: Wskaźniki finansowe mamy unormowane. Ten rok dla budżetu gminy Bałtów zakończymy z ponad milionową nadwyżką finansową!

FAKTY

Świętokrzyskie w czołówce! 70 milionów euro na „covidowe” wsparcie firm!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this