Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

25 nowych przypadków zakażeń. Na liście Ministerstwa Zdrowia nie ma Świętokrzyskiego!

Mamy szczęście w nieszczęściu. Na liście zakażonych koronawirusem, jaką dziś po godzinie 8.00 podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze nie ma województwa świętokrzyskiego. W sumie w Polsce pojawiło się 25 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

fot. naOSTRO.info

Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z województwa dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z województwa mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z województwa wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z województwa opolskiego, (Opole), 2 osoby z województwa śląskiego (Cieszyn i Tychy), 2 z województwa podkarpackiego oraz 2 z województwa łódzkiego (Łódź).

Pacjent, u którego wczoraj w szpitalu w Kielcach zdiagnozowano zakażenie koronawirusem jest pracownikiem szpitala.

– W obliczu pojawiających się nieoficjalnych informacji, chcemy stanowczo oświadczyć, że pracownik szpitala u którego potwierdzono w ostatnich godzinach zakażenie SARS – CoV – 2, od czasu powrotu z zagranicy, nie miał kontaktu z pacjentami i współpracownikami w szpitalu. Dotyczy to również innych miejsc, w których miałby świadczyć pracę – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Pacjent postępował zgodnie z procedurami i poddał się kwarantannie. Nie przebywał w kraju o wysokiej transmisji nowego koronawirusa.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this