Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

W gminie Ćmielów rusza pogotowie zakupowe dla starszych i niepełnosprawnych!

Zamknięty budynek Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie, przyjmowanie pilnych dokumentów i wydawanie ich przez okienko podawcze, ograniczenie do minimum liczby pracowników urzędu w Ćmielowie, a także pogotowie zakupowe dla osób starszych i niepełnosprawnych – to najnowsze działania, jakie podjęła Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów. – Jesteśmy w fazie dużej mobilizacji. Współpracujemy z policją, strażą, jak i wojskiem – tłumaczy burmistrz.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wydane zostały dwa zarządzenia w sprawie przepisów porządkowych. Zawieszona została działalność prowadzona przez gminne jednostki, obowiązuje także zakaz zgromadzeń, pozamykane są instytucje kultury. Także Gminna Komisja Alkoholowa tymczasowo zawiesiła swoją  działalność. 

– Ograniczyliśmy dostępność do budynku Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie. Będzie funkcjonowało okienko podawcze w sprawach wymagających osobistego stawiennictwa, jak np. śmierć bliskiej osoby i konieczność wydania aktu zgonu.  We wszelkich sprawach, które nie wymagają natychmiastowego działania, prosimy o wstrzymanie się z jakimikolwiek dokumentami do odwołania – apeluje Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów. 

Do minimum ograniczona została liczba pracujących urzędników, większość z nich przeszła na zdalny tryb pracy. 

Utworzone zostanie także pogotowie zakupowe dla osób starszych i niepełnosprawnych, aby ograniczyć ryzyko zakażenia wirusem do minimum.

– W trosce o zdrowie naszych mieszkańców będę zapewniać im pomoc w postaci dokonywania i dowożenia zakupów. Pod indywidualnym numerem telefonu 506 111 887 będzie możliwość zgłoszenia takiej potrzeby, z podaniem adresu – tłumaczy burmistrz.

Ograniczona została także praca Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Pacjent” w Ćmielowie.  Punkt przyjmowania pacjentów w Borii został tymczasowo zawieszony.

– Zalecany jest jednak kontakt telefoniczny,  jeśli istnieje konieczność spotkania się osobistego trzeba wcześniej umówić wizytę na daną godzinę, aby w budynku znajdował się tylko jeden pacjent – przypomina Joanna Suska. 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Ćmielowie pracuje na pełnych obrotach. 

– W tej chwili tworzymy trzy punkty, które pełnić będą funkcję obiektów przeznaczonych na kwarantanny zamknięte. Będą to budynek gimnazjum w Ćmielowie,  budynek OSP w Grójcu, a także świetlica wiejska w Rudzie Kościelnej. Te trzy punktu zostały utworzone zgodnie z oczekiwaniami Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. w postaci lokalu z dostępnością do sanitariatu. Mamy też pomysł na dostarczanie im ciepłych posiłków. Będziemy je gotować w szkołach,  a następnie dostarczać w bezpieczny sposób. Jesteśmy w fazie dużej mobilizacji. Współpracujemy zarówno z policją, strażą, jak i wojskiem – zapewnia burmistrz. 

 Apeluje do mieszkańców gminy Ćmielów o pozostanie w domach. Dodaje także, że wspólnie  z radnymi i sołtysami, w świetle przyjętego wczoraj o północy przepisu (15 marca), że osoby powracające z zagranicy  powinny odbyć kwarantannę domową. 

– W przypadku gdyby to nie skutkowało taka kwarantanna odbywać się będzie w budynku zamkniętym. Monitorujemy cały czas sytuację w terenie, bo mamy informacje, że takie osoby wracają – tłumaczy Joanna Suska.

Podkreśla, że problemem pojawia się w sytuacji, gdy  osoba, wracająca z zagranicy ma kontakt z domownikami. Sama nie  opuszcza miejsca zamieszkania, ale domownicy już kwarantannie nie podlegają i wychodzą np. na zakupy.

– Staramy się wyjaśniać ludziom, że taka kwarantanna powinno się odbywać w oddzielnym pomieszczeniu. Dlatego służymy miejscami, aby takie osoby miały gdzie taką kwarantannę odbywać – tłumaczy i dodaje, że póki co w gminie Ćmielów nie ma osób odbywających kwarantannę.

– Z obserwacji zachowań naszych mieszkańców widzę pełne zrozumienie – podsumowuje. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

W województwie świętokrzyskim potwierdzono osiem nowych zakażeń koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this