Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

31 kandydatów zainteresowanych mandatem radnego! 23 lutego dowiemy się komu zaufali mieszkańcy gminy Bałtów!

Aż 31 kandydatów z 15 komitetów zainteresowanych jest mandatem radnego w gminie Bałtów. Termin ich zgłaszania minął w środę, 29 stycznia o północy. Najwięcej, bo aż trzech kandydatów zgłoszono w Okole i to właśnie z tej miejscowości zarejestrowała się ostatnia osoba. Eugenia Kołodziej, przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej przypomina, że do wyborów pozostały ok. trzy tygodnie, póki co w gminie panuje spokój. Czy to cisza przed burzą?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Patrząc na to ilu mieszkańców gminy Bałtów zainteresowanych jest miejscem w radzie gminy (po dwóch na jedno miejsce, a w Okole – trzech) wygląda na to, że mieszkańcy są żywo zainteresowani losami gminy. 

– Teraz nazwiska kandydatów trafią do biura lustracyjnego do Warszawy. Do komisarza wyborczego do Kielc wysyłam protokoły potwierdzeń zgłoszenia kandydatów. 3 lutego mija termin zgłaszania kandydatów na członków komisji obwodowych, a 5 lutego nastąpi przyznanie przez gminną komisję numerów na listach. Do 10 lutego natomiast musimy opublikować imienny wykaz kandydatów starających się o mandat radnego – przypomina Eugenia Kołodziej, przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej. 

Dodaje, że póki co w gminie Bałtów jest spokojnie. Nie dochodziło do większych scysji.

Ponownie na stanowisko radnego kandydować będzie Henryk Cichocki, który przez 17 lat związany jest  z samorządem Bałtowa, a który w przeszłości pełnił także funkcję przewodniczącego rady gminy. 

– Czułem się zobowiązany i ta kadencja trwa. Dla mnie to kontynuacja. Skoro poddałem się weryfikacji społecznej, żeby odwołać radę, to teraz poddam się tej ocenie drugi raz. Zdaje sobie sprawę z tego, że funkcja pełniącego obowiązki rady, jakiej się podjąłem, to odpowiedzialność, ale skoro się na to zdecydowałem, to muszę  podejmować trudne decyzje, także takie które dotykają mieszkańców, ale służą dobru gminy – wyjaśnia Henryk Cichocki i dodaje, że mówi, że póki co nie odczuwa żadnej zewnętrznej presji, że zdecydował się ponownie kandydować.

Przyznaje, że w gminie  jest bardzo spokojnie, choć w grudniu, po decyzjach, jakie podjął wraz z wójtem, ktoś  rozsyłała szkalujące go sms-y, ale w tej chwili jest cicho i spokojnie. 

– Myśle, że wreszcie w gminie będzie spokój. Niech wygra ten, który ma większe szanse. Mamy demokrację, każdemu wolno startować. Chciałbym tylko, aby ci, którzy dostaną się do nowej rady,  mieli na sercu dobro gminy i mieszkańców, tak samo jak składają przysięgę, obejmując funkcje społeczne, aby z tej przysięgi wywiązywali się do końca – wyjaśnia.

Na kandydowanie zdecydowały się też  Aneta Kudas, sołtys Maksymilianowa oraz Dorota Przygoda, sołtys Rudki Bałtowskiej. 

– Zdecydowałam się kandydować dlatego, że chcę coś dobrego zrobić dla swojej miejscowości i dla swojej gminy. Byłam już radną, mam troszkę doświadczenia. Teraz jestem sołtysem, też już pewne rzeczy na wsi udało się zrobić. No i aby to kontynuować, abym miała większe możliwości, zdecydowałam się na kandydowanie – wyjaśnia Aneta Kudas. 

Przyznaje, że nie czuję presji ze strony kontrkandydatów. 

– Na razie nic się nie dzieje złego i mam nadzieję, że tak zostanie – wyjaśnia sołtys Maksymilianowa. 

Na zmiany na lepsze liczy także Dorota Przygoda, która aktualnie pełni funkcję sołtysa Rudki Bałtowskiej, a zdecydowała się, że powalczy o głosy mieszkańców i mandat radnej. 

– Chciałabym coś zmienić, więc zdecydowałam się na kandydowanie dla dobra naszej miejscowości. W Rudce Bałtowskiej do zrobienia jest jeszcze sporo, od dróg zaczynając, po zagospodarowanie nieużytków. Utrzymanie miejscowości w ładzie i porządku. Najważniejsza jest zgoda i zrozumienie. Jest rada sołecka, z którą, jako sołtysowi mi się bardzo dobrze współpracuje. Myślę, że jeśli się uda będziemy jak najwięcej próbowali zrobić dla naszej miejscowości, żeby wyglądała piękniej – podsumowuje Dorota Przygoda.

Przypomnijmy, że mieszkańcy gminy Bałtów do urn wyborczych pójdą w niedzielę, 23 lutego.

O wyborach w gminie Bałtów pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this