Znajdź nas na

FAKTY

35 interwencji strażaków na terenie powiatu ostrowieckiego! W tym tygodniu także mocniej powieje!

35 razy interweniowali strażacy z powodu szalejącej wichury na terenie powiatu ostrowieckiego w dniach 19-21 lutego. Jak informują ostrowieccy strażacy skutki silnego wiatru najdotkliwiej odczuli mieszkańcy Ostrowca Św., na którego terenie było 16 zdarzeń. Na szczęście nie było ofiar.

Zdjęcie: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Łącznie uszkodzonych zostało 10 budynków (głównie dachy i elewacje), a 21 razy ratownicy sprzątali konary drzew z dróg, posesji, ogrodzeń i linii energetycznych. W całym województwie świętokrzyskim łącznie odnotowano 476 zdarzeń związanych  z warunkami meteorologicznymi z czego 445 dotyczyło skutków silnego wiatru. Na terenie powiatu ostrowieckiego strażacy interweniowali 35 razy, w tym 16 z nich miało miejsce na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego.

Na szczęście w wyniku tych wszystkich zdarzeń nikt nie ucierpiał, strażacy nie musieli nikogo ewakuować z miejsc zagrożenia.  W działaniach udział wzięło 44 zastępy PSP i OSP – 178 ratowników.  

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed kolejną wietrzną dobą.

Zdjęcie: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

W nocy z poniedziałku na wtorek porywy wiatru nie powinny przekraczać 60 km/h, tylko nad morzem powieje do 80 km/h. Oprócz wiatru niż Antonia przyniesie  opady deszczu, sumy opadów lokalnie mogą sięgać 10, 15 mm. Wysoko górach będzie padać śnieg, punktowo przyrost pokrywy śnieżnej może sięgnąć 10-20 cm. Możliwe będą także burze z opadem małego gradu lub krupy śnieżnej.

Za niżem Antonia nadciąga już Bibi, który również będzie niebezpiecznie wietrzny w nocy z wtorku na środę i w środę – porywy do 90 km/h. Aktualnie obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne 2 stopnia, które oznaczają realne zagrożenie na nasze zdrowie i życie ze strony zjawisk meteorologicznych, oraz 1 stopnia.

Zdjęcie: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this