Znajdź nas na

FAKTY

46 mandatów i 12 wniosków skierowanych do sądu!

Niestety aż 58 mieszkańców powiatu ostrowieckiego, pomimo apeli policji i zapowiedzianych konsekwencji prawnych za złamanie obowiązujących przepisów, nie zastosowało się do wprowadzonych obostrzeń. Przykład 39-latka z ostrowieckiego osiedla Ogrody pokazuje, że chęć wypicia alkoholu „pod chmurką” ze znajomymi może być silniejsza niż troska o bezpieczeństwo innych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wielu mieszkańców powiatu ostrowieckiego za nic ma obowiązujące przepisy. Pomimo zapowiedzi represji dla każdego sprawcy ich naruszenia, aż 58 osób zbagatelizowało całą sytuację i nie zostawało się do wprowadzonych obostrzeń.

Od kilku tygodni policjanci w całej Polsce apelują o pozostanie w domach, niegrupowanie się i przestrzeganie prawa w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa.

Pomimo prowadzonych działań profilaktycznych nadal znajduje się spora grupa osób, która nie stosuje się do wprowadzonych ograniczeń. Tylko przez weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na terenie całego naszego powiatu ujawnili aż 58 osób, które popełniły wykroczenia. W tym 46 z nich przyjęło mandaty, a pozostali zostaną rozliczeni przez sąd – wyjaśnia Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. 

Wszystkie skontrolowane przez mundurowych osoby świadomie były zmian jakie w ostatnim czasie zostały wprowadzone na terenie całego kraju. Większość z nich „tłumaczył”, że nie będzie stosować się do wprowadzonych nakazów i zakazów. 

– Dużym brakiem odpowiedzialności wykazało się trzech mężczyzn, którzy w minioną sobotę spotkali się pod jednym z bloków na oś. Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas interwencji jeden z legitymowanych 39-latek twierdził, że zna nowe przepisy, które obowiązują od 1 kwietnia br. ale jest ładna pogoda i chce się  napić alkoholu wspólnie ze swoimi kolegami – tłumaczy Ewelina Wrzesień. 

Przypomina, że podczas codziennej służby policjanci podejmują liczne interwencje, reagują na popełniane wykroczenia, kontrolują sposób przemieszczania się osób oraz miejsca ich grupowania. 

– Wszystko po to, aby każdy mieszkaniec mógł czuć się bezpiecznie, gdyż życie i zdrowie naszych bliskich zależy od nas samych– dodaje Ewelina Wrzesień.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this