Znajdź nas na

FAKTY

Dwie osoby z powiatu skarżyskiego i jedna z powiatu kieleckiego zakażone koronawirusem!

W województwie świętokrzyskim potwierdzono 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dwie osoby zakażone pochodzą z powiatu skarżyskiego, jedna z powiatu kieleckiego. W sumie na terenie województwa odnotowano już 123 przypadki zachorowań na COVID-19

Zdjęcie ilustracyjne

Dziś (środa, 8 kwietnia) po godzinie 10.00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 152 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 29 osób z woj. wielkopolskiego, 28 osób z woj. śląskiego, 27 osób z zachodniopomorskiego, 13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 12 osób z woj. dolnośląskiego, 9 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. pomorskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego.

– W województwie świętokrzyskim potwierdzono 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu skarżyskiego oraz młoda kobieta z powiatu kieleckiego. W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 123 przypadki zachorowań na COVID-19 – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

Na terenie powiatu ostrowieckiego 518 osób poddanych jest kwarantannie, a 39 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

Zmarło  kolejnych siedem osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 5000 osób. 136 osób zmarło.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this