Znajdź nas na

FAKTY

56 laptopów dla czwartoklasistów z kunowskich szkół!

Mają ułatwić im naukę, zdobywanie wiedzy, a także przygotowywanie się do lekcji – do uczniów szkół z gminy Kunów trafiły laptopy z rządowego programu „Mój laptop”. Ich uroczyste wręczenie odbyło się w poniedziałek (25 września) w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie. Jak tłumaczył Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie wartość laptopów wynosi w sumie ok. 160 000 zł.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak zgodnie podkreślali obdarowani laptopami uczniowie,, nowy sprzęt będzie wsparciem w nauce, a także kolejnych latach edukacji. Dla czwartoklasistów komputery to także okazja do skorzystania z gier edukacyjnych.

– Do uczniów trafiły 54 laptopy, choć nie są to jeszcze wszystkie komputery, ponieważ mamy 56 uczniów, ale zgodnie z przepisami przyjmowano liczbę uczniów z marca, wtedy jeszcze nie mieliśmy dwóch dodatkowych uczniów, którzy przyszli do nas od września. Laptopy otrzymają w późniejszym czasie – tłumaczy Aleksandra Bernaciak, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie. 

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że laptopy udostępniane będą rodzicom uczniów na własność.

– Rodzice podpisali już umowy. Do ich podpisani, upoważniliśmy dyrektorów szkół. Laptopy trafią do rodziców na własność – wyjaśnia Aleksandra Bernaciak.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie dziękował za wsparcie finansowe parlamentarzystom. Przypomniał, że do gminy oprócz laptopów trafiły także inne formy wsparcia rządowego, jak „Aktywna Tablica” –  140 000 zł dofinansowania, Laboratorium Przyszłości – 195 000 zł dofinansowania, „Poznaj Polskę – 36 000 dofinansowania, „Posiłek w szkole i w domu” – 160 000 zł dofinansowania, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – 10 000 zł dofinansowania, Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła+ –  114 995 zł dofinansowania. 

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Bardzo się cieszę z tego, że nasza kunowska oświata jest tak dobrze dofinansowań i tak dobrze działa. Drodzy rodzice naprawdę wasze dzieci uczęszczają do dobrych szkół na terenie gminy Kunów – zapewniał Lech Łodej. Przypomniał, że wkrótce w Kunowie powstanie również „Klub Malucha”. 

Jarosław Rusiecki, Senator RP dodał, że dostęp do informatyzacji, dostęp do komputerów, to w dzisiejszych czasach norma.  

– Rolą państwa, które myśli o swoich przyszłych pokoleniach jest inwestowanie w edukację. I to jest chyba najważniejsze zadanie, aby stwarzać możliwości rozwoju. Trudno sobie w tej chwili wyobrazić rozwój bez komputera – mówił Senator RP.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP przypomniał, że wiele lat temu też były deklaracje, że komputery trafią do uczniów. 

– Nie trafiły. Kiedy ogłosiliśmy te zamierzenia, byli tacy, którzy mówili, że jest to tylko taka „kiełbasa przedwyborcza”. To nie jest „kiełbasa przedwyborcza”. Program jest realizowany – tłumaczył poseł.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zaznaczył, że dostęp do internetu  otwiera dziś okno na świat. Przypomniał czasy pandemii i nauczania zdalnego, kiedy pojawiły się informacje, że nie każdy uczeń ma w domu laptop, czy komputer. Wyjaśnił również, że nauczyciele  także otrzymają wsparcie finansowe na zakup laptopów. 

Dorota Opara, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie przyznaje, że uczniowie czekali z niecierpliwością na dzień, gdy otrzymają laptopy. 

Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Rodzice dopytywali już na początku roku szkolnego kiedy ich dzieci otrzymają laptopy, a w ubiegłym tygodniu przyjechały do nas i poprosiliśmy o podpisanie umów. Myślę, że ten sprzęt zdecydowanie ułatwi pracę uczniom. Najbardziej odczuliśmy to w czasie pandemii i zdalnej nauki, ale teraz też cały czas korzystamy z komputerów. Cieszymy się więc wszyscy, rodzice, uczniowie, nauczyciele – podsumowuje Dorota Opara.

Ze wsparcia  w postaci darmowych komputerów w kunowskiej szkole skorzystało 28 uczniów.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this