Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

9 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

Nie mamy dobrych wiadomości. W województwie świętokrzyskim potwierdzono 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród wymienionych powiatów nie ma powiatu ostrowieckiego.

O dziewięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie województwa świętokrzyskiego poinformowała dziś (piątek, 3 kwietnia) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

– To czterech mężczyzn i kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego, starszy mężczyzna i starsza kobieta z powiatu kieleckiego, starszy mężczyzna z powiatu opatowskiego oraz młoda kobieta z powiatu kieleckiego – wyjaśnia Ewa Łukomska. 

W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 71 przypadków zachorowań na COVID-19.

W powiecie ostrowieckim 502 osoby poddane zostały kwarantannie, a 32 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym. 

W Polsce mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Najwięcej zakażonych pochodzi z województwa śląskiego, bo aż 125 osób, 19 osób pochodzi z województwa dolnośląskiego, 11 z województwa opolskiego, 10 z województwa wielkopolskiego i podkarpackiego, 9 osób z województwa świętokrzyskiego,  5 z województwa warmińsko-mazurskiego, małopolskiego i lubelskiego, 3 osoby z województwa pomorskiego i 1 osoba z województwa lubuskiego. 

Zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawiruse. To 80-letnia kobieta ze szpitala  w Bytomiu, a także 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, obie miały choroby współistniejące. 

W sumie zakażonych koronawirusem w Polsce jest już 3149 osób. Zmarło 59 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this