Znajdź nas na

FAKTY

9 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

Nie mamy dobrych wiadomości. W województwie świętokrzyskim potwierdzono 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród wymienionych powiatów nie ma powiatu ostrowieckiego.

O dziewięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem na terenie województwa świętokrzyskiego poinformowała dziś (piątek, 3 kwietnia) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

– To czterech mężczyzn i kobieta w sile wieku z powiatu kieleckiego, starszy mężczyzna i starsza kobieta z powiatu kieleckiego, starszy mężczyzna z powiatu opatowskiego oraz młoda kobieta z powiatu kieleckiego – wyjaśnia Ewa Łukomska. 

W sumie na terenie województwa odnotowano dotąd 71 przypadków zachorowań na COVID-19.

W powiecie ostrowieckim 502 osoby poddane zostały kwarantannie, a 32 osoby znajdują się pod nadzorem epidemiologicznym. 

W Polsce mamy 203 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Najwięcej zakażonych pochodzi z województwa śląskiego, bo aż 125 osób, 19 osób pochodzi z województwa dolnośląskiego, 11 z województwa opolskiego, 10 z województwa wielkopolskiego i podkarpackiego, 9 osób z województwa świętokrzyskiego,  5 z województwa warmińsko-mazurskiego, małopolskiego i lubelskiego, 3 osoby z województwa pomorskiego i 1 osoba z województwa lubuskiego. 

Zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawiruse. To 80-letnia kobieta ze szpitala  w Bytomiu, a także 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, obie miały choroby współistniejące. 

W sumie zakażonych koronawirusem w Polsce jest już 3149 osób. Zmarło 59 osób.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

Czy o ostrowieckim szpitalu można mówić tylko dobrze albo wcale?

FAKTY

Nie tylko duże miasta! Gmina Kunów udowadnia, że edukacja to priorytet

FAKTY

Ile zarobiła Agnieszka Rogalińska, Starosta Ostrowiecki? „Pod lupę” wzięliśmy jej oświadczenie majątkowe. 

FAKTY

Lech Łodej: Prognozy są alarmujące, przygotowujemy się do „wielkiej wody”

FAKTY

Reklama


Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this