Znajdź nas na

FAKTY

9-latka z gminy Kunów uratowała życie swojej mamie!

Bohaterowie są wśród nas. Na to miano zasługuje na pewno 9-latka z gminy Kunów. Tylko dzięki szybkiej i odpowiedzialnej reakcji dziewczynki, która zadzwoniła na numer alarmowy, pomoc do jej mamy dotarła na czas.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

O tym, że jej mama potrzebuje interwencji medyków poinformowała dyspozytorkę numeru 112 wczoraj (28 grudnia) po południu 9-letnia dziewczynka. Dziecko widząc, że z jej mamą dzieje się coś złego, zadzwoniło pod numer alarmowy i przekazało niezbędne informacje, które pozwoliły służbom ratunkowym na szybką interwencję. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli policjanci patrolu interwencyjnego z Komisariatu Policji w Kunowie. Funkcjonariusze widząc półprzytomną kobietę, która nie pamiętała co się stało, nie dopuścili do tego by ponownie utraciła przytomność, utrzymując z nią kontakt słowny i monitorując jej czynności życiowe do czasu przyjazdu pogotowia. To zabrało ją do szpitala.  Funkcjonariusze ustalili dane i numery telefonów do członków rodziny, po czym skontaktowali się z mężem kobiety, a bohaterska dziewczynka, pozostała pod opieką starszego brata.

Zachowanie 9-letniego dziecka, które wykazało się niebywałą odpowiedzialnością i opanowaniem zasługuje na uznanie. W sytuacjach stresowych często nawet osobom dorosłym trudno jest zachować zimną krew, a przytomność umysłu, jaką wykazała się bohaterka z gminy Kunów  zdecydowanie są godne pochwały.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this