Znajdź nas na

FAKTY

Namiot jako zapasowa izba przyjęć! Pacjenci ostrowieckiego szpitala będą bezpieczniejsi!

Wygląda na to, że Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. podjął kroki w kierunku zabezpieczenia pacjentów przed zakażeniem koronawirusem. Nie tak dawno alarmowaliśmy jak wygląda sytuacja w holu głównym szpitala. Czytelnicy korzystający z usług placówki informowali nas wówczas, że nie czują się bezpiecznie. W poniedziałek, 23 marca przy budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. ostrowieccy strażacy rozstawili namiot pneumatyczny, który jak w rozmowie telefonicznej podkreśliła Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św. stanowić będzie śluzę dla pewnej grupy osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

fot. KP PSP Ostrowiec Św.

– Decyzja o rozłożeniu namiotu zapadła ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju i zagrożenie zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Namiot ma stanowić śluzę dla pewnej grupy osób trafiających do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego – powiedziała nam w rozmowie telefonicznej Barbara Majdak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.  

Namiot rozstawiony został przy budynku nowego SOR-u.

– Jest to namiot pneumatyczny, który może funkcjonować o każdej porze roku, ponieważ ma zamontowane nagrzewnice, to jest jego bardzo duży plus. Stanowi taką zapasową izbę przyjęć. Osoby, które są podejrzane o zakażenie mogą zostać obsłużone właśnie tam, po to, aby nie kierować ich na SOR, ani na główną izbę przyjęć. Namiot ma zamontowane oświetlenie, detektory tlenku węgla. Jego obsługę w tym momencie stanowi tylko personel medyczny – wyjaśnia Barbara Majdak. 

fot. KP PSP Ostrowiec Św.

Rozstawienie tej nietypowej izby przyjęć zajęło strażakom niecałą godzinę. Jednak jak zapewnia Barbara Majdak, gdyby wymagały tego okoliczności, obiekt taki można by rozstawić w ok. 15 minut. 

Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w zakresie walki z wirusem osoby, które zauważą u siebie objawy takie jak: gorączka, suchy kaszel oraz duszności nie powinny przychodzić do szpitala. W takich przypadkach należy zadzwonić do Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej (nr telefonów: 690 873 344, 690 874 526, 502 664 974. Tam udzielone zostaną niezbędne informację bądź podjęta zostanie decyzja o ewentualnym transporcie do wyznaczonego w województwie świętokrzyskim szpitala zakaźnego. 

– Chodzi o możliwość maksymalnego wyeliminowania kontaktu osób przebywających w szpitalu z potencjalnie zakażoną wirusem osobą. Osobami z grupy podwyższonego ryzyka będą osoby powracające z zagranicy oraz z miejsc, w których panuje pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 – dodaje Barbara Majdak. 

O wątpliwościach i obawach pacjentów ostrowieckiego szpitala pisaliśmy ttutaj:


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this