Nowy odcinek mierzy 382 metry długości i siedem metrów szerokości. Zakres robót obejmował rozbudowę istniejącego pasa drogowego ulicy Nowe Piaski, budowę chodnika, ścieżki rowerowej, budowę kanału deszczowego o łącznej długości 280 m, budowę linii eNN oświetlenia ulicznego o łącznej długości 459 m, przebudowę fragmentu zatoki autobusowej na skrzyżowaniu rozbudowywanej ulicy Nowe Piaski i Grzybowej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Jest mi niezmiernie miło, że kolejna ulica, na kolejnym osiedlu w naszym mieście zmieniła swój wygląd, swój wizerunek. To jest taki skrót, mieszkańcy Kolonii Robotniczej doskonale się orientują, wiedzą, że i od Grzybowej, od ul. Piaski, od ul. Sienkiewicza można szybko i sprawnie się przemieścić – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
Rozbudowa drogi gminnej kosztowała 1,74 mln zł przy ponad milionowej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Wykonawcą było ostrowieckie Przedsiębiorstwo Budowlane „DROGBUD”. Wyremontowany odcinek to nie tylko skrót do szpitala, dzięki inwestycji wzrosła także cena za pobliskie nieruchomości, znajdujące się przy drodze.
– Miło mi, że mamy taki rozkopany Ostrowiec Św. w tym momencie. Mamy siedem ulic w realizacji teraz i za chwilę ich odbiory, na kolejnych pięć podpisane kontrakty. Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy widzą i dostrzegają zmieniający się układ komunikacyjny miasta – dodał prezydent.
Przypomniał, że drogi na, których trwają prace to ulica Ogrodowa, Miodowa, boczna od Bałtowskiej, a także Siennieńska, za chwilę ciężki sprzęt wiedzie także na ulicę Wardyńskiego, Piwną, Ostrowiecką i Bolesława Prusa.
– Realizacja tej drogi trwała bardzo krótko. Kontrakt mamy podpisany do 20 sierpnia, także o miesiąc skróciliśmy realizację tej drogi – podkreślał Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Św. Dodał także, że na ulic Nowe Piaski zamontowane zostało pierwsze w gminie interaktywne przejście dla pieszych.
Zamontowano w nim czujniki ruchu i „kocie oczka” , pasy pulsujących świateł ostrzegawczych, zamontowane w jezdni wzdłuż krawędzi przejścia dla pieszych. Od zewnątrz przejścia światła są czerwone, od wewnątrz białe. Dzięki czujnikom ruchu punkty włączają się gdy pieszy zbliży się do przejścia i gasną gdy je opuści. Wmontowane w nawierzchnię, powodują sygnalizacje osobom nadjeżdżającym, że pieszy znajduje się na przejściu na pieszych.
– W imieniu Rady Osiedla Kolonia Robotnicza, w imieniu mieszkańców serdecznie dziękujemy panu prezydentowi i wykonawcą za tak piękną drogę, za ścieżkę rowerową, za chodniki. Nie chcę się powtarzać, ale powiem jedno, w radzie osiedlowej pracuję już czwartą kadencję, Cztery kadencję ubiegaliśmy się o budowę tej drogi, wreszcie się udało. Dodam, że takich długoterminowych inwestycji, na które bardzo długo wyczekiwaliśmy było kilka: budowa świetlicy osiedlowej, budowa dróg, budowa ronda, upiększanie ronda. Wszystko to zostało wykonane z inicjatywy pana prezydenta – podkreślała Anna Adamczyk z Rady Osiedla Kolonia Robotnicza.
Jarosław Górczyński podziękował wykonawcy za szybką i sprawną budowę, elastyczności i cierpliwość do osób, które miały uwagi, co do inwestycji. Podziękował także mieszkańcom za cierpliwość, ponieważ podczas trwających prac budowlanych mieli utrudniony dojazd do swoich posesji.