Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zmiana odbiorcy odpadów? Wszystko na to wskazuje!

Nie Remondis, a konsorcjum Fart i Fart BIS Sp. zo.o. złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2021. Informacja o wyborze oferenta pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św.

zdjęcie ilustracyjna/naOSTRO.info

6 września 2019 roku na stronie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawiła się informacja z otwarcia ofert w przetargu na Gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 01.01.2020 roku do 31.12.2021 roku. Odbiór i zagospodarowanie odpadów wytwarzanych na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy.

W postępowaniu zostały złożone dwie oferty. REMONDIS-u Sp. z.o. o., który zaproponował cenę 26 534 252, 16 zł, a także Konsorcjum: Lider: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Fart BIS sp. z o. o. Partner Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart Sp. z.o. o. z Kielc, które zaproponowało cenę o ponad 7 milionów tańszą, a dokładnie – 19 279 999, 99 zł.

Podobne postępowanie przetargowe miało miało miejsce w 2016 roku – urząd miasta szukał wtedy firmy zajmującej się transportem śmieci. Tańsza oferta została wówczas odrzucona, pomimo że według śledczych spełniała wszystkie wymogi przetargu.

Sprawa ma swój finał w Prokuraturze Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej. Przypomnijmy, że prokuratura ta prowadzi śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 146.2018 przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu, prezydentowi miasta Ostrowca Św. podejrzanemu o m. in. o to, że jako funkcjonariusz publiczny przekroczył uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego.

Jak we wrześniu poinformował nas Daniel Prokopowicz postępowanie przedłużone zostało do grudnia bieżącego roku.

Powtórki z rozrywki nie będzie, ponieważ zgodnie z informacją, jaka pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. najkorzystniejszą ofertę złożyło Konsorcjum Fart i Fart BIS Sp. zo.o. z Kielc.

Czy czeka nas podwyżka opłat za wywóz śmieci i czy standard usług oferowanych przez kieleckie konsorcjum będzie wyższy niż ten obecny? Przekonamy się już wkrótce.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this