Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Zmiana odbiorcy odpadów? Wszystko na to wskazuje!

Nie Remondis, a konsorcjum Fart i Fart BIS Sp. zo.o. złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2021. Informacja o wyborze oferenta pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św.

zdjęcie ilustracyjna/naOSTRO.info

6 września 2019 roku na stronie Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawiła się informacja z otwarcia ofert w przetargu na Gospodarowanie odpadami komunalnymi w Ostrowcu Świętokrzyskim w okresie od 01.01.2020 roku do 31.12.2021 roku. Odbiór i zagospodarowanie odpadów wytwarzanych na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy.

W postępowaniu zostały złożone dwie oferty. REMONDIS-u Sp. z.o. o., który zaproponował cenę 26 534 252, 16 zł, a także Konsorcjum: Lider: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Fart BIS sp. z o. o. Partner Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart Sp. z.o. o. z Kielc, które zaproponowało cenę o ponad 7 milionów tańszą, a dokładnie – 19 279 999, 99 zł.

Podobne postępowanie przetargowe miało miało miejsce w 2016 roku – urząd miasta szukał wtedy firmy zajmującej się transportem śmieci. Tańsza oferta została wówczas odrzucona, pomimo że według śledczych spełniała wszystkie wymogi przetargu.

Sprawa ma swój finał w Prokuraturze Rejonowej w Skarżysku-Kamiennej. Przypomnijmy, że prokuratura ta prowadzi śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 146.2018 przeciwko Jarosławowi Górczyńskiemu, prezydentowi miasta Ostrowca Św. podejrzanemu o m. in. o to, że jako funkcjonariusz publiczny przekroczył uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego.

Jak we wrześniu poinformował nas Daniel Prokopowicz postępowanie przedłużone zostało do grudnia bieżącego roku.

Powtórki z rozrywki nie będzie, ponieważ zgodnie z informacją, jaka pojawiła się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Św. najkorzystniejszą ofertę złożyło Konsorcjum Fart i Fart BIS Sp. zo.o. z Kielc.

Czy czeka nas podwyżka opłat za wywóz śmieci i czy standard usług oferowanych przez kieleckie konsorcjum będzie wyższy niż ten obecny? Przekonamy się już wkrótce.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św.!

FAKTY

13 nowych zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Czy mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany Ćmielów o podwyżkach poinformowani zostali w prawidłowy sposób?

FAKTY

Kolejnych 21 komputerów w ramach projektu Zdalna Szkoła+ trafiło do gminy Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this