Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Afera korupcyjna z prawem jazdy w tle!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowieckiej komendy zatrzymali 52 i 41-latka. Mężczyźni podejrzani są o związek ze sprawą korupcyjną, dotyczącą uzyskania prawa jazdy przez mieszkańca powiatu sandomierskiego. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, iż w przestępczy proceder zamieszanych jest jeszcze dwóch innych mężczyzn. Zatrzymani ze swojego zachowania tłumaczyli się przed prokuratorem w Sandomierzu. Wszystkim zatrzymanym w tej sprawie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W minioną środę (12 stycznia) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą ostrowieckiej komendy zatrzymali 52 i 41-latka. Stróże prawa mieli podejrzenia, że mężczyźni mogą mieć związek ze sprawą korupcyjną. W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że 43-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego wręczył 18 000 złotych 41-latkowi z powiatu opatowskiego, w zamian za pomoc w uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu na prawo jazdy kat „B”.

Jak ustalili stróże prawa, 41-latek miał zatrzymać część pieniędzy dla siebie, a ponad 10 000 złotych przekazał 52-letniemu instruktorowi jednej ze szkół jazdy w Sandomierzu. Ten miał powoływać się na znajomości w ośrodku egzaminacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim, a pieniądze miały pomóc w bezproblemowym uzyskaniu uprawnień przez 43-latka. Mundurowi ustalili również, że w przestępczy proceder zamieszanych jest jeszcze dwóch innych mężczyzn z powiatu sandomierskiego. W latach ubiegłych ta dwójka również zamieszana była w sprawy korupcyjne związane z ułatwianiem uzyskania uprawnień do kierowania pojazdami.

Zatrzymani ze swojego zachowania tłumaczyli się przed prokuratorem w Sandomierzu. Wszystkim zatrzymanym w tej sprawie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this