Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Dwie osoby podejrzane o udzielenie 29-latce pomocy w przerwaniu ciąży!

Policja zatrzymała dwie osoby, które mogą mieć związek z przerwaniem ciąży u 29-letniej mieszkanki Pińczowa (Świętokrzyskie). To 30-letni partner młodej matki oraz 59-letnia kobieta – poinformował w czwartek aspirant sztabowy Damian Stefaniec, oficer prasowy pińczowskiej policji.

Technik kryminalistyki fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Funkcjonariusz dodał, że w środę (10 maja) pińczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące możliwości popełnienia przestępstwa, związanego z udzieleniem 29-latce pomocy w przerwaniu ciąży.

–Pod nadzorem prokuratury prowadzimy czynności w tej sprawie – powiedział funkcjonariusz.

W związku ze zdarzeniem zatrzymano dwie osoby: 30-letniego partnera młodej matki oraz jej 59-letnią ciotkę. Trwa ustalanie, czy mogli mieć związek z doprowadzeniem do przerwania ciąży 29-latki. Z informacji policji wynika również, że partner kobiety miał ukryć płód.

– Ustalamy, kiedy dokładnie doszło do przerwania ciąży, w jakim stanie rozwoju był płód i gdzie został ukryty – zaznaczył funkcjonariusz.

Podobne postępowanie prowadzone jest od środy w sprawie mieszkanki podkieleckiej gminy Piekoszów. Tam martwy płód znaleziono na jednej z posesji. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak kobieta zgłosiła się do jednego z kieleckich szpitali. W trakcie badania okazało się, że niedawno rodziła, natomiast nie było jasne, co stało się z dzieckiem.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania kobiety i na posesji znaleźli martwy płód.

– Prowadzimy czynności w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przerwania ciąży za zgodą kobiety – mówiła w środę mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Kobieta przebywa w szpitalu.

– Czekamy na wyniki sekcji zwłok płodu, które wyjaśnią, czy doszło do poronienia, czy przerwania ciąży – relacjonowała policjantka. (PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this