Znajdź nas na

FAKTY

Agata Wojtyszek: Mam nadzieję, że Polacy bardzo mądrze potraktują te wybory! Akcja „Łączy nas Polska” także w gminie Bałtów!

W ramach cyklu spotkań „Łączy nas Polska” z mieszkańcami gminy Bałtów tuż przed ciszą wyborczą spotkała się Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP. – Łączy nas Polska, to hasło pana prezydenta Andrzeja Dudy, który walczy o kolejną prezydenturę. Jestem jednym z takich parlamentarzystów, który organizuje takie spotkania nie tylko w naszym regionie, ponieważ podczas ubiegłego weekendu, byłam także na lubelszczyźnie. Tam również spotykałam się z mieszkańcami. Rozmawiamy o tym, jak wyglądała mijająca kadencja Andrzeja Dudy i dlaczego właśnie na Andrzeja Dudę warto głosować, dlaczego tak ważne są te wybory dla Polski – tłumaczyła Agata Wojtyszek.

Zdjęcie ilustracyjne Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów i Agata Wojtyszek, Poseł na Sejm RP fot Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Agata Wojtyszek, że wszystkie spotkania na trasie „Łączy nas Polska” są owocne i energiczne, a ona ma nadzieję, że taka też będzie nadchodząca niedziela, która upłynie pod znakiem wyborów. 

– Mam nadzieję, że wszyscy pójdziemy do wyborów. Mobilizujemy nasz elektorat,  przekonamy tych, którzy się zastanawiają nad tym na kogo oddać głos. Andrzej Duda to kandydat, który swój program w 2015 roku budował  już poprzez rozmowy z mieszkańcami, wsłuchiwał się w to, czego potrzebują, stąd Program 500+, stąd obniżenie wieku emerytalnego, przywrócenie do tego stanu przed decyzjami Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, które podwyższyły ten wiek. Nie zapominajmy, że Władysław Kosiniak-Kamysz był głównym winowajcą tego czynu. Pan prezydent Andrzej Duda ma swój program, wskazał go w pięciu punktach. Nie tylko wskazywał, ale działał tak, aby w czasie swojej prezydentury ten program realizować – mówiła Agata Wojtyszek. 

Posłanka Agata Wojtyszek. Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Posłanka podkreślała, że prezydent Andrzej Duda nie tylko mówił o rodzinie, ale realizował je wraz z rządem Prawa i Sprawiedliwości.  

–  Prezydent dalej chce, aby programy związane ze wsparciem rodziny były utrzymane. To także pielęgnowanie wartości, które w rodzinie są generowane.  Prezydent mówi, że to rodzice najlepiej wiedzą co potrzeba ich dzieciom, stąd wydanie decyzji w sprawach wydatkowania  500+, ale też tego czy dziecko ma iść w wieku 6, czy też 7 lat do szkoły. To również bezpieczeństwo, które też jest związane z rodziną, bezpieczeństwo nasze wewnętrzne w naszych małych ojczyznach, ale też to zewnętrzne, o które pan prezydent Andrzej Duda tak zabiegał. Dzięki niemu mamy wojska amerykańskie  w swoim kraju, które razem z żołnierzami polskimi bronią naszych granic, ćwiczą, poznają nasz kraj, aby w razie niebezpieczeństwa być gotowym. Pan prezydent Andrzej Duda doprowadził do tego, że jesteśmy jednym z ośmiu krajów NATO, które wydatkują na bezpieczeństwo  2 proc. PKB. To właśnie są elementy tej troski o bezpieczeństwo naszego kraju – wyliczała posłanka. 

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodała także, że z prezydenturą Andrzeja Dudy nierozerwalnie łączą się inwestycje. Troska o to, aby wszyscy Polacy  mieli pracę i dobrą płacę. 

– To też  udowodnił podczas swojej prezydentury  współpracując z rządem, z polskim parlamentem, jest w stanie to zrobić. Podwyższyć płacę o 20 proc., takiego dynamizmu jeszcze nie było. Podwyższyć najniższą płacę o 850 zł w przeciągu ostatnich pięciu lat i też stawkę godzinową za pracę. Pamiętam jeszcze kilka lat temu, dostawaliśmy 4, 5 złotych za taką pracę, dziś mamy 17 zł. To jest znaczna różnica. Pan prezydent mówi jasno. Chcę, aby Polacy zarabiali tak, jak nasi rodacy za granicą. Andrzej Duda chce, aby właśnie tutaj były ich miejsca pracy i tutaj mogli realizować swoje marzenia – mówiła Agata Wojtyszek.

Posłanka podkreślała, że ważne jest porozumienie i ścisła współpraca na linii prezydent  – rząd. Bez tego nie udałoby się zrealizować wielu projektów. 

My teraz obserwujemy, jak wygląda współpraca między Sejmem, a Senatem. Właściwie tej współpracy nie ma. tarcza antykryzysowa, ustawy, na które czekali Polacy, ci pracujący i ci, którzy tę pracę tracili, osoby tworzące zakłady pracy.  Oni czekali, bo Senat, pan Tomasz Grodzki postanowił, że będzie maksymalnie długo te ustawy przetrzymywał. Tak być nie może. Dlatego jeżeli zagłosujemy na innego kandydata, jesteśmy narażeni na to, że współpraca z takim prezydentem innym niż Andrzej Duda, również tak będzie wyglądała. Mam nadzieję, że Polacy bardzo mądrze potraktują te wybory   – wyjaśniała Agata Wojtyszek.

Na współpracy rządu z prezydentem, a konkretnie na programach będących wynikiem tej współpracy skorzystała gmina Bałtów. Agata Wojtyszek wspiera wójta w licznych inicjatywach.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wspierałam wójta Huberta Żądło w realizacji zadań. Miała przyjemność oddawania jednej z dróg wyremontowanych w ramach tzw.  powodziówek z panem wójtem. Gdy ,mieszkańcy mówili, że czekali 40 lat na tę drogę bo to serce się kraje. Cieszę się, że wreszcie udało się to zrobić i wiem, że może być tak dalej, ale tylko wtedy, gdy programy rządowe będą mogły być realizowane.

Dodała, że dzięki prezydentowi Andrzejowi Dudzie  w tarczy został wskazany Fundusz Inicjatyw Samorządowych, w którym  gmina Bałtów pozyskała 500 tysięcy złotych, które pozwolą na dofinansowanie planowanych inwestycji. W Programie 500 + mieszkańcy gminy Bałtów otrzymali  2 600 000 zł. Pieniądze te są wydawane w powiecie ostrowieckim i nakręcają lokalną gospodarkę. 

– Podstawowym elementem, który różni pana prezydenta Andrzeja Dudę od pozostałych kandydatów jest to, że jest to prezydent, który przyjeżdża do mieszkańców i słucha ich nie tylko w kampanii wyborczej, ale podczas całej prezydentury. Zmiana w programie 500 plus to wynik takich spotkań. Wynik tego, że wsłuchując się w głosy mieszkańców dowiedział się, że potrzebne jest 500 zł na pierwsze dziecko.  Taką propozycję złożył, ta propozycja została przyjęta, przygotowana przez rząd, przegłosowana przez parlament i została wdrożona. Żeby tak szybko i sprawnie mogły być realizowane te pomysły pana prezydenta musi być jedność. Andrzej Duda to prezydent polskich spraw. tak to jest, bo słucha Polaków  i te wszystkie propozycje realizuje.  Myślę, że żaden inny kandydat nie pokazał,  a miał takie możliwości, że jest kandydatem wiarygodnym. Kandydat Rafał Trzaskowski, który jest prezydentem Warszawy obiecywał warszawiakom „złote góry”. Z siedemdziesięciu paru inwestycji siedemdziesięciu paru nie zrealizował. Przypomnijmy sobie, jak wyglądała jego troska o bezpieczeństwo Warszawy i całej północnej Polski, kiedy była awaria Czajki, nie zrobił nic. Upłynęło 10 miesięcy, nie zrobił nadal nic.  Gdyby nie interwencja rządu do tej pory byłby problem. Pan Trzaskowski, prezydent Warszawy, kiedy zaczęła się pandemia poszedł na zwolnienie lekarskie. Tak nie robi przywódca, tak nie robi lider, tak nie robi człowiek, który jest odpowiedzialny za miasto stołeczne warszawa. Nie chciałabym, żeby nasz prezydent RP poszedł na zwolnienie, gdy dzieje się coś złego w naszym kraju – podkreśliła Agata Wojtyszek. 

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Za rządowe wsparcie i pomoc w pozyskiwaniu środków na różnego rodzaju projekt, realizowane z rządowych funduszy  podziękował Hubert Żądło wójt gminy Bałtów.

– W tych wyborach chodzi o to, abyśmy wygrali my wszyscy. W tamtym roku wygraliśmy wszyscy, ponieważ mieliśmy wsparcie wówczas jeszcze pani Wojewody Świętokrzyskiej, a dziś poseł – Agaty Wojtyszek. Udało się wykonać ponad 5 km dróg przy wsparciu z budżetu państwa w wysokości ponad 1 000 000 zł, a z Urzędu Gminy – 300 000 złotych. Zgłosiliśmy również ponad 15 km dróg w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych do remontu.Aby te drogi wykonać musimy mieć rząd i prezydenta, który będzie współpracował z rządem. Wtedy te środki będą mogły być pozyskane przez gminę Bałtów. Dobra współpraca rządu i prezydenta to również te środki, które  dzięki zaangażowaniu pani poseł udało się pozyskać na Środowiskowy Dom Samopomocy. Udało się nam wspólnie  z radnymi dotrzymać naszej obietnicy wyborczej. Bez zaangażowania pani poseł Agaty Wojtyszek w ministerstwie,  bez współpracy rządu z prezydentem tego by nie było – podsumował wójt. 

Przypomniał także, że gmina Bałtów bierze udział w akcji „Bitwa o wozy”. O tym, która z gmin otrzyma nowy wóz strażacki, zadecyduje frekwencja.       .     

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this