Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Andrzej Kryj: Uważam, że Zbigniew Ziobro to bardzo dobra „jedynka”!

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił dziś „jedynki” na listach do przyszłych wyborów parlamentarnych do Sejmu. Liderem listy do Sejmu z województwa świętokrzyskiego będzie Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski. O komentarz poprosiliśmy Andrzeja Kryja, Posła na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro jedynka województwo świętokrzyskie
Źródło Twetter Zbigniew Ziobro

– Uważam, że to bardzo dobra kandydatura. Kandydatura bardzo mocno związana z województwem świętokrzyskim. Zbigniew Ziobro jest posłem z województwa świętokrzyskiego ostatniej kadencji. W poprzednich wyborach kandydował z ostatniego miejsca na liście i uzyskał znakomity wynik, ponad 60 tysięcy głosów. Prowadzi bardzo mocną działalność poprzez swoje biura poselskie. Sam współpracuję z jego biurem w Kielcach. Zbigniew Ziobro to jest bardzo dobra „jedynka”. Naprawdę ma szansę tę listę pociągnąć. Jest także Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym. Jego ministerstwo prowadzi bardzo wiele działań, co przekłada się także na jego popularność – podsumował w rozmowie z nami Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP.

Zbigniew Ziobro urodził się 18 sierpnia 1970 r. w Krakowie. Poseł na Sejm IV, V i VI, VIII kadencji. Były europoseł. Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończył aplikację prokuratorską w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach.

Zanim trafił do polityki w 1998 r. założył Stowarzyszenie Katon, w którym tysiące niezamożnych osób otrzymało bezpłatną pomoc prawną.

W 2000 r. został powołany przez Ministra Sprawiedliwości, Lecha Kaczyńskiego, na stanowisko sekretarza zespołu ds. nowelizacji kodyfikacji prawa karnego, zmierzający do zaostrzenia walki z przestępczością kryminalną i korupcją.  Przygotował wówczas projekt nowelizacji Kodeksu Karnego zmierzający do zaostrzenia walki z przestępczością kryminalną i korupcją.

Następnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości (2001 r.). Członek komisji śledczej badającej aferę Rywina. Jego raport podsumowujący pracę komisji został przyjęty przez Sejm bezwzględną większością głosów.

W latach 2005 – 2007 Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny.

Realizował politykę rządu PiS, który doprowadził do radykalnego spadku przestępczości. W ciągu 2 lat rządów PiS odnotowano blisko 200 tys. przestępstw mniej, co jest jedynym takim przypadkiem po 1989 r. Jest autorem przepisów wprowadzonych do kodeksu karnego, które umożliwiły ściganie korupcji w polskim sporcie. Wraz z Przemysławem Gosiewskim przygotował ustawę, która otworzyła dla młodych ludzi dostęp do zawodów prawniczych. Jako szef resortu sprawiedliwości znacząco  obniżył także opłaty notarialne ponoszone przez obywateli. W 2009 roku w wyborach do Europarlamentu został wybrany posłem ziemi Świętokrzyskiej i Małopolskiej w PE.

Prezes Solidarnej Polski. Żonaty, ma dwoje dzieci.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Uczniowie Staszica potrafią się dzielić! Gry planszowe, zabawki i słodycze trafiły do „Naszego Domu” w Denkowie! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Na Traugutta, Świętokrzyskiej i Sandomierskiej będzie bezpieczniej!

FAKTY

Bezdomności nie mamy wypisanej na czole!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this