Znajdź nas na

FAKTY

Chcą mieć profesjonalny sprzęt i scenę z prawdziwego zdarzenia! Wzięli sprawy w swoje ręce!

Mowa o społeczności szkolnej z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na podstawowe prace remontowe pieniądze zabezpieczył organ prowadzący szkołę – Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, jednak szkoła chce znacznie rozszerzyć zakres działań i wyposażyć to miejsce w profesjonalny sprzęt audiowizualny i scenę z prawdziwego zdarzenia. Każdy z nas może pomóc spełnić marzenie uczniów SMS-u poprzez dowolną wpłatę na portalu zrzutka.pl

FB SMS Ostrowiec Świętokrzyski

– Nasze założenie jest takie, aby z sali teatralnej, która jest taką najważniejszą, w pełni profesjonalną reprezentacyjną salą w naszej szkole zrobić miejsce, które odpowiednio wyposażymy i będziemy mogli organizować w nim wszystkie ważne uroczystości typu: akademie, zakończenie roku etc. – tłumaczy Rafał Dytkowski, wicedyrektor ds. sportowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim na rynku edukacyjnym funkcjonuje od 2012 roku. Kształcimy w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w dyscyplinach: pływanie, piłka wodna, piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna i lekka atletyka. Uczniowie chętnie chodzą do szkoły i osiągają sukcesy zarówno sportowe, jak i dydaktyczne, czego dowodem są liczne medale Mistrzostw Polski, a nawet Mistrzostw Europy, oraz wyniki egzaminów zewnętrznych. Szkoła mieści się w budynku z lat 50-tych XX wieku, który ma swój niepowtarzalny charakter i klimat. Społeczność szkolna małymi krokami przywraca mu blask, ale jest jeszcze sporo do zrobienia.

FB SMS Ostrowiec Świętokrzyski

Ponieważ sportowcy mają w genach wolę walki i nigdy się nie poddają, wiele udało się już w SMS-e zrobić. Poprawiono stan szkoły i terenów zielonych wokół niej. Do tej pory udało wymienić najbardziej zniszczony fragment ogrodzenia. Wyremontowano sale dydaktyczne dla uczniów szkoły podstawowej, które obecnie spełniają najwyższe standardy i dają komfort pracy. W miarę posiadanych środków sukcesywnie modernizowane są, pozostałe pomieszczenia szkoły i zlokalizowanego obok internatu.

FB SMS Ostrowiec Świętokrzyski

Teraz przyszedł czas na modernizację sali teatralnej, najbardziej reprezentacyjnego miejsca w SMS. Na podstawowe prace remontowe pieniądze zabezpieczył organ prowadzący, jednak szkole potrzebny jest także profesjonalny sprzęt audiowizualny i scena z prawdziwego zdarzenia.

Każdy z nas może pomóc spełnić marzenie uczniów, nauczycieli, a także kadry zarządzającej ostrowieckiego SMS-u. Inwestycja w dzieci i sport młodzieżowy jest zawsze inwestycją trafioną.

Dobrowolne datki można wpłacać na
https://zrzutka.pl/km8hst

lub na konto Rady Rodziców ZSOMS w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Żeromskiego 5,
Nr konta: 77 8507 0004 2001 0004 4860 0001
z dopiskiem ZRZUTKA.

Społeczność szkolna SMS dziękujemy za każdą pomoc i obiecuje, że będzie na bieżąco pokazywać stan prac i wysokość poniesionych wydatków na ich profilu na FB.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Rolnik nie ma urlopu! Potrzebuje pewności jutra! Wielkie „Święto Plonów” w gminie Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Niezwykłe dzieje ostrowieckiej Kuźni! Domki z Górnego Śląska, wakacje z duchami i o czym szumią dęby…

PO GODZINACH

Ponad siedem milionów złotych straty na koniec czerwca! Dokąd zmierza ostrowiecki szpital?

FAKTY

Wszedł przez uchylone okno! Ukradł biżuterię i alkohol!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this