Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Chcą mieć profesjonalny sprzęt i scenę z prawdziwego zdarzenia! Wzięli sprawy w swoje ręce!

Mowa o społeczności szkolnej z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na podstawowe prace remontowe pieniądze zabezpieczył organ prowadzący szkołę – Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, jednak szkoła chce znacznie rozszerzyć zakres działań i wyposażyć to miejsce w profesjonalny sprzęt audiowizualny i scenę z prawdziwego zdarzenia. Każdy z nas może pomóc spełnić marzenie uczniów SMS-u poprzez dowolną wpłatę na portalu zrzutka.pl

FB SMS Ostrowiec Świętokrzyski

– Nasze założenie jest takie, aby z sali teatralnej, która jest taką najważniejszą, w pełni profesjonalną reprezentacyjną salą w naszej szkole zrobić miejsce, które odpowiednio wyposażymy i będziemy mogli organizować w nim wszystkie ważne uroczystości typu: akademie, zakończenie roku etc. – tłumaczy Rafał Dytkowski, wicedyrektor ds. sportowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim na rynku edukacyjnym funkcjonuje od 2012 roku. Kształcimy w Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego i Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w dyscyplinach: pływanie, piłka wodna, piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna i lekka atletyka. Uczniowie chętnie chodzą do szkoły i osiągają sukcesy zarówno sportowe, jak i dydaktyczne, czego dowodem są liczne medale Mistrzostw Polski, a nawet Mistrzostw Europy, oraz wyniki egzaminów zewnętrznych. Szkoła mieści się w budynku z lat 50-tych XX wieku, który ma swój niepowtarzalny charakter i klimat. Społeczność szkolna małymi krokami przywraca mu blask, ale jest jeszcze sporo do zrobienia.

FB SMS Ostrowiec Świętokrzyski

Ponieważ sportowcy mają w genach wolę walki i nigdy się nie poddają, wiele udało się już w SMS-e zrobić. Poprawiono stan szkoły i terenów zielonych wokół niej. Do tej pory udało wymienić najbardziej zniszczony fragment ogrodzenia. Wyremontowano sale dydaktyczne dla uczniów szkoły podstawowej, które obecnie spełniają najwyższe standardy i dają komfort pracy. W miarę posiadanych środków sukcesywnie modernizowane są, pozostałe pomieszczenia szkoły i zlokalizowanego obok internatu.

FB SMS Ostrowiec Świętokrzyski

Teraz przyszedł czas na modernizację sali teatralnej, najbardziej reprezentacyjnego miejsca w SMS. Na podstawowe prace remontowe pieniądze zabezpieczył organ prowadzący, jednak szkole potrzebny jest także profesjonalny sprzęt audiowizualny i scena z prawdziwego zdarzenia.

Każdy z nas może pomóc spełnić marzenie uczniów, nauczycieli, a także kadry zarządzającej ostrowieckiego SMS-u. Inwestycja w dzieci i sport młodzieżowy jest zawsze inwestycją trafioną.

Dobrowolne datki można wpłacać na
https://zrzutka.pl/km8hst

lub na konto Rady Rodziców ZSOMS w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Żeromskiego 5,
Nr konta: 77 8507 0004 2001 0004 4860 0001
z dopiskiem ZRZUTKA.

Społeczność szkolna SMS dziękujemy za każdą pomoc i obiecuje, że będzie na bieżąco pokazywać stan prac i wysokość poniesionych wydatków na ich profilu na FB.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Mieszkańcy żalą się na praktyki stosowane w ośrodku zdrowia w Waśniowie! Renata Lipka: Musimy działać zgodnie z prawem!

FAKTY

Miasteczka Ruchu Drogowego uczą poprawnych zachowań na drodze! Kielecki WORD zachęca szkoły i gminy do ich budowania!

FAKTY

Mieszkańcy Woli Grójeckiej mają nową drogę! Czekali na nią 30 lat!

FAKTY

Ksiądz Robert Utnik: Czas adwentu to czas wielkiego oczekiwania!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this