Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Andrzej Przychodni rekomendowany na dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego!

Czy Andrzej Przychodni zostanie nowym dyrektorem Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim? Decyzja leży teraz po stronie Zarządu Powiatu, po tym jak na to stanowisko rekomendowała go Komisja Konkursowa w składzie: Andrzej Jabłoński, Mariusz Łata, Łukasz Witkowski, Katarzyna Mieczkowska, Robert Kotowski, Katarzyna Pyżewicz, Wojciech Borkowski, Barbara Dzioba, Kamil Kaptur, Magdalena Śniegulska-Gomuła, a także Maria Kowalczyk.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że w dalszym etapie konkursu znaleźli się Beata Kotasiak-Wójcik absolwentka historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a pracowniczo związana z Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega oraz Andrzej Przychodni, dr nauk humanistycznych w dziedzinie archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zawodowo związany z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Kielcach jak też Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

– 19 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Konkursowej powołanej do wyłonienia kandydata na dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim – informował oficjalny komunikat prasowy Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W skład Komisji weszli przedstawiciele organu założycielskiego Muzeum, przedstawiciele Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego, Rady Muzeum, przedstawiciele pracowników tejże jednostki organizacyjnej powiatu oraz przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych i twórczych właściwych ze względu na zakres działania tej instytucji kultury.

W trakcie pierwszego posiedzenia Komisja procedowała nad ustaleniem kryteriów oceny kandydatów oraz dokonała otwarcia złożonych ofert, które złożyli: pani Beata Kotasiak-Wójcik, która jest absolwentem historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a pracowniczo związana z Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega oraz pan Andrzej Przychodni, dr nauk humanistycznych w dziedzinie archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zawodowo związany z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Kielcach jak też Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.

W wyniku przeglądu złożonych ofert Komisja Konkursowa postanowiła o dopuszczeniu kandydatów do drugiej części postępowania konkursowego, w trakcie którego zaprezentują oni złożone przez siebie koncepcje funkcjonowania Muzeum na okres najbliższych 5 lat oraz odpowiadali na pytania członków Komisji.

– W związku z przeprowadzonym ważnie głosowaniem w wyniku merytorycznej oceny kandydatów przez Komisję Konkursową ustalono, że bezwzględną większość głosów w trakcie postępowania konkursowego otrzymał pan Andrzej Przychodni i został wybrany jako kandydat do zatrudnienia na stanowisko dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim – czytamy w protokole końcowym z posiedzenia Komisji Konkursowej na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Swoją decyzję Komisja uzasadnia tym, że Andrzeje Przychodni spełnia wszystkie wymogi określone w ogłoszeniu o konkursie.

– Pan Andrzej Przychodni spełnia wszystkie wymogi określone w ogłoszeniu o konkursie. Ukończył studia magisterskie na kierunku archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie także zdobył tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie archeologii. Wykazał się znajomością uwarunkowań prawnych prowadzenia instytucji kultury, a także problematyki pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych na działalność kulturalną. Przedstawiona przez niego koncepcja funkcjonowania Muzeum była bardziej przekonywująca dla większości składu Komisji Konkursowej. Umiejętności, wiedza i doświadczenie jakimi dysponuje kandydat oraz zaproponowana koncepcja funkcjonowania Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, stwarzają szansę na optymalną realizację celów i zadań jednostki, jak i aktywniejsze jej otwarcie na rzecz zwiększonego ruchu turystycznego – czytamy w uzasadnieniu.

Aktualnie pełniącą obowiązki dyrektora Muzeum jest Beata Kobiałka. Stanowisko dyrektora Andrzej Przychodni obejmie dopiero, gdy jego kandydatura zaakceptowana zostanie przez Zarząd Powiatu. Swoją opinię w tej sprawie wydać musi także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przypomnijmy, że Zarząd Powiatu Ostrowieckiego miał już inne zdanie od tego, przedstawionego przez Komisję Konkursową w przypadku wyboru dyrektora szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dopiero kolejny konkurs pozwolił na wybór Andrzeja Gruzy na dyrektora ostrowieckiego ZOZ-u. Czy historia powtórzy się w przypadku dyrektora Muzeum?

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this