Znajdź nas na

FAKTY

Areszt dla sprawcy wypadku w Boksycce, w którym zginęła pięcioosobowa rodzina!

Sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące Piotra M. podejrzanego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło pięć osób. Do tragedii doszło pod koniec maja w miejscowości Boksycka (powiat ostrowiecki). Sprawca wypadku był nietrzeźwy i pod wpływem narkotyków.

Źródło: FB KP PSP w Ostrowcu Św.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz poinformował, że Piotr M. został zatrzymany ponownie przez policję w środę. „Podstawą zatrzymania była konieczność uzupełnienia podejrzanemu zarzutów o posiadanie narkotyków w postaci marihuany i kokainy oraz potrzeba zastosowania środka zapobiegawczego” – podkreślił.

Prokopowicz zrelacjonował, że w dniu ponownego zatrzymania śledczy uzyskali opinię biegłych lekarzy z Collegium Medicum w Krakowie o zdolności podejrzanego do udziału w czynnościach procesowych.

Prokuratur zaznaczył, że w toku przesłuchania podejrzany „zaczął symulować objawy chorobowe uniemożliwiające realizację czynności procesowych z jego udziałem, a jeden z jego obrońców wezwał na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego”.

„Po przewiezieniu podejrzanego do szpitala i przeprowadzeniu stosownych badań, prokurator uzyskał kolejną opinię biegłych z Collegium Medicum UJ podtrzymującą poprzednie stanowisko o zdolności do udziału przez podejrzanego w czynnościach procesowych, w tym braku przeciwskazań do pobytu w warunkach izolacji i leczenia w zakładzie karnym” – podkreślił Prokopowicz.

W związku z powyższym – jak dodał – prokurator w czwartek skierował do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy i tego samego dnia Sąd uwzględnił wniosek prokuratora w całości.

Do wypadku na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Boksycka w powiecie ostrowieckim doszło przed godz. 5 w niedzielę 28 maja. Z ustaleń policji wynika, że 38-letni mężczyzna, który pod wpływem alkoholu i narkotyków kierował osobowym mercedesem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zdarzył się czołowo z fiatem, którego prowadził 72-latek. Fiatem podróżowało jeszcze pięć osób w wieku od 16 do 43 roku życia. Według nieoficjalnych była to rodzina, która wracała z wesela.(PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Wiktor Dziarmaga

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this