Znajdź nas na

FAKTY

Pół miliona złotych dla Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. ?

Pół miliona złotych przekazane zostanie do Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim? Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały budżetowej, jaka znalazła się w porządku obrad sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, zaplanowanej na czwartek, 22 czerwca, część środków (479 000 zł) przeznaczona będzie na dotację podmiotową, jako zabezpieczenie wkładu własnego m.in. do projektów: „Wielki Ogień”, „Spotkania z tradycją”, czy „Wojaże dla wrażeń”, a także przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów funkcjonowania budynku przy Alei 3 Maja. Kolejne 100 000 zł otrzymać ma również ostrowiecka biblioteka.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Św. w Ostrowieckim Browarze Kultury fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.nfo

Czy do ostrowieckiej kultury wciąż trzeba dokładać? Na czwartek,, 22 czerwca zaplanowano sesję Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W porządku obrad znalazł się projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski na 2023 r., a w nim informacja o kolejnych środkach, jakie zapewnione zostaną Miejskiemu Centrum Kultury w Ostrowcu Św. i Bibliotece Publicznej.

Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Zgodnie z uzasadnieniem do uchwały  środki w kwocie 500 000,00 zł (dział 921, rozdział 92109) otrzymać ma Miejskie Centrum Kultury, w tym: 21 000,00 zł na dotację celową inwestycyjną związaną z zapewnieniem wkładu własnego do projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; 479 000,00 zł na dotację podmiotową jako zabezpieczenie wkładu własnego do projektów: festiwal „Wielki Ogień”, „Spotkania z tradycją”, „Wojaże dla wrażeń” oraz „Doposażenie sali wielofunkcyjnej oraz pracowni rzeźby i ceramiki w nowy sprzęt”. Dotacja podmiotowa zostanie też przeznaczona na pokrycie kosztów funkcjonowania budynku przy Alei 3 Maja w Ostrowcu Św. 

Z uchwały dowiadujemy się również o zapewnieniu środków w kwocie 100 000,00 zł (dział 921, rozdział 92116) na dotację podmiotową dla Biblioteki Publicznej w zakresie działalności statutowej.

Pełna treść uchwały dostępna jest TUTAJ

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this