Znajdź nas na

GMINA BAŁTÓW

Bałtowski Kiermasz Bożonarodzeniowy będzie pełen niespodzianek!

Unikatowe ozdoby, stroiki, a także domowe wypieki będzie można kupić podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Bałtowie, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę (18 grudnia) na placu przy kościele Matki Bożej Bolesnej. Dla uczestników Kiermaszu przewidziano pyszną zimową herbatę, rozgrzewającą czekoladę i pierniczki, które ozdabiali najmłodsi mieszkańcy gminy Bałtów. – Warto być tego dnia z nami i poczuć atmosferę zbliżających się Świąt – mówi Donata Majewska, pracownik Urzędu Gminy w Bałtowie.

Hubert Żądło, wójt gminy Bałtów na Kiermaszu Bożonarodzeniowym, który w ubiegłym roku zorganizowały gospodynie z KGW w Wólce Pętkowskiej Tegoroczny Kiermasz odbędzie się na placu przy kościele Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W gminie Bałtów, jak „grzyby po deszczu”, powstają Koła Gospodyń Wiejskich. Należący do nich panie i panowie mają wiele talentów, a swoje rękodzielnicze cudeńka przechowują często w domowych szufladach. W tym roku będzie okazja aby pochwalić się swoimi zdolnościami artystycznymi, a przy okazji podreperować domowy budżet. Już w najbliższą niedzielę (18 grudnia) w godzinach od 10.00 do 13.00 odbywać się będzie pierwszy Kiermasz Bożonarodzeniowy w Bałtowie.

– Mieszkańcy gminy Bałtów mają mnóstwo talentów. Strzałem w dziesiątkę okazał się zorganizowany przez nas Jarmark Wielkanocny. Odwiedziło nas mnóstwo gości, nie tylko z gminy Bałtów. Zainteresowanie było naprawdę duże. Idąc za tym trendem i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców postanowiliśmy zorganizować zimową odsłonę kiermaszu – wyjaśnia Donata Majewska.

W przygotowaniach do niedzielnego Kiermaszu pomagali najmłodsi mieszkańcy gminy Bałtów. W towarzystwie świątecznej muzyki dzieci z największym zaangażowaniem dekorowały pierniczki lukrem oraz kolorowymi posypkami.
fot. Urząd Gminy w Bałtowie
fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Na stoiskach będzie można kupić zakwas na barszcz czerwony, uszka, pierogi, słodkości, ciasta na świąteczny stół, olej rzepakowy, który jest nieodzownym elementem świąt. Nie zabraknie unikatowych ozdób, które posłużyć mogą nie tylko za dekoracje, ale i prezenty.

– Zależy nam na tym, aby promować uzdolnione osoby z naszej gminy, aby ich praca nie poszła na marne. Tym bardziej, że nie każdy ma czas, aby przygotować wszystko na Święta. Nasz Kiermasz na pewno ułatwi te przygotowania – dodaje Donata Majewska.

Dekoracje świąteczne wykonane przez KGW z Wólki Pętkowskiej na kiermasz w 2021 roku
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podkreśla, że na niedzielny Kiermasz zgłosiło się 13 wystawców. Wydarzenie zorganizowane zostanie w centralnym punkcie gminy, na placu przy kościele Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie. 

– Na wszystkich uczestników Kiermaszu  czekać będzie gorąca świąteczna herbata lub czekolada. Najmłodsze dzieci z naszej gminy już tydzień temu dekorowały pierniczki, którymi będziemy częstować naszych gości. Warto być tego dnia z nami, poczuć ducha zbliżających się Świąt, poznać nasze świąteczne zwyczaje i tradycje – podsumowuje Donata Majewska.

fot. Urząd Gminy w Bałtowie

Źródło: Urząd Gminy w Bałtowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this