Znajdź nas na

FAKTY

Będą mieć jaśniej? Jest odpowiedź powiatu na petycję mieszkańców!

Kilka tygodni temu informowaliśmy o petycji do Marzeny Dębniak, Starosty Ostrowieckiego, jaką złożyli mieszkańcy ulicy Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim (starodroże dziewiątki). Prosili w niej o montaż oświetlenia. Argumentowali, że obawiają się o swoje bezpieczeństwo. W Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. opublikowano odpowiedź.

Remont drogi powiatowej na odcinku Ostrowiec Św. – Boksycka. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O petycji mieszkańców ulicy Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Św. informowaliśmy 29 października.

– (…) zwracamy się z prośbą o montaż instalacji świetlnej (lamp) wzdłuż ulicy H. Sienkiewicza „starodroże dziewiątki” na istniejącej już inwestycji, która obecnie ma miejsce, gdzie powstaje m.in. droga dla pieszych, droga rowerowa, kanalizacja deszczowa lecz na nieszczęście mieszkańców bez instalacji oświetlenia (lamp) brakujących na tym odcinku – napisali w petycji, do której załączono 40 podpisów. Mieszkańcy wyjaśniali w niej, że chodzi o odcinek długości ok. 700 metrów. 

Podkreślali, że montaż oświetlenia jest dla nich potrzebą priorytetową, a jego brak jest szczególnie uciążliwy wieczorami lub przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych: mgle, ulewnym deszczu. Drogą podróżują bowiem dzieci wracające popołudniami ze szkół. Mieszkańcy zauważają również, że ta część gminy systematycznie się powiększa. Przybywa nowych domów, inwestycji, sprowadzają się nowi mieszkańcy.  

Sprawę opisywaliśmy tutaj:

Jak w odpowiedzi na petycję mieszkańców poinformował Łukasz Witkowski, Sekretarz Powiatu Ostrowieckiego zakres rzeczowy realizowanej przebudowy drogi powiatowej na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski – Boksycka obejmuje prace związane z budową nowego oraz modernizacją istniejącego oświetlenia. 

(…) w ramach którego zostaną wykonane następujące prace: wymiana 19 szt. opraw oświetleniowych na istniejących słupach energetycznych oraz wymiana 9 szt. słupów energetycznych wraz z okablowaniem – na odcinku od skrzyżowania ul. Kolonia Robotnicza do posesji o numerze porządkowym 140 przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, – budowa 16 szt. latarni oświetleniowych wraz z linią zasilającą – na odcinku od posesji nr 140 przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Ostrowcu Św. aż do skrzyżowania z drogą gminną w ms. Boksycka, gm.  Kunów – wyjaśnia Łukasz Witkowski.

Termin wykonania robót budowlanych w ramach umowy został określony na 12 stycznia 2024 roku.  

Odpowiedź na petycję mieszkańców. Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this