Znajdź nas na

FAKTY

Będzie kolejna dotacja dla ostrowieckiego szpitala?

Już 14 maja, na najbliższej sesji Rady Miasta Ostrowca Św. radni miejsce zadecydują, czy do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. trafią kolejne środki finansowe. Jeśli większością głosów poprą projekt uchwały, 105 000 zł dotacji celowej dla powiatu ostrowieckiego, wykorzystane zostanie na remont pomieszczeń Działu Elektroradiologii oraz na zakup sprzętu medycznego dla szpitala.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jeśli na najbliższej sesji Rady Miasta Ostrowca Św., radni miejscy,  większością głosów poprą projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej powiatowi ostrowskiemu, do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. trafi 105 000  zł. 

– Mając na celu utrzymanie jak najwyższego standardu świadczenia usług zdrowotnych dla mieszkańców miasta i wychodząc naprzeciw potrzebom ostrowieckiego szpitala, proponuje się udzielenie pomocy finansowej Powiatowi Ostrowieckiemu na dofinansowanie prac remontowych i zakup sprzętu oraz wyposażenia dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Sytuacja finansowa ZOZ jest trudna i nie pozwala na udźwignięcie ciężaru wszystkich kosztów. Dlatego kierując się szeroko pojętym dobrem pacjentów proponuje się przeznaczyć kwotę 105 000 zł na dotację celową dla Powiatu Ostrowieckiego, która wykorzystana zostanie na remont pomieszczeń Działu Elektroradiologii oraz zakup sprzętu medycznego i wyposażenia dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

W tym roku ostrowiecka lecznica otrzymała już z gminy Ostrowiec Św.  300 tys ze wskazaniem na prace remontowe. 

O tym czy miasto zawsze tak hojnie wspierało ostrowiecki szpital, pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this