Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Bez prawa jazdy, z zakazem i na „podwójnym gazie”!

Pomimo apeli i profilaktycznych, a także edukacyjnych akcji ostrowieckich policjantów nieodpowiedzialnych kierowców nie brakuje. W minioną sobotę policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali trzech mężczyzn. Pierwszy z nich 46-latek wsiadł za „kółko” swego samochodu pomimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Drugi prowadził pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Trzeci, motorowerzysta – prowadził na podwójnym gazie.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W minioną sobotę tuż przed godziną 08.00 w miejscowości Grójec policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Fiata. W trakcie sprawdzania kierowcy, wyszło na jaw, że 46-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Tego samego dnia wieczorem w miejscowości Mychów Kolonia stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej 37-latka jadącego Oplem. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu ostrowieckiego zdecydował się na jazdę swym samochodem, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu jego uprawnień do kierowania.

Tej samej soboty kierowca karetki pogotowia ratunkowego uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu motorowerem. Uwagę medyków zwrócił fakt, iż kierowca jednośladu poruszał się ul. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim tzw. „zygzakiem”. Kierujący karetką był przekonany, że motorowerzysta jest pijany dlatego też postanowił go ująć. Interweniujący ratownik medyczny natychmiast zawiadomił policję. Jak się okazało, badanie alkomatem u 25-latka wskazało blisko promil alkoholu.

Każdy z mężczyzn za swoje czyny odpowie przed sądem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this