Znajdź nas na

FAKTY

Bez prawa jazdy, z zakazem i na „podwójnym gazie”!

Pomimo apeli i profilaktycznych, a także edukacyjnych akcji ostrowieckich policjantów nieodpowiedzialnych kierowców nie brakuje. W minioną sobotę policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali trzech mężczyzn. Pierwszy z nich 46-latek wsiadł za „kółko” swego samochodu pomimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Drugi prowadził pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Trzeci, motorowerzysta – prowadził na podwójnym gazie.

Fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W minioną sobotę tuż przed godziną 08.00 w miejscowości Grójec policjanci ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Fiata. W trakcie sprawdzania kierowcy, wyszło na jaw, że 46-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Tego samego dnia wieczorem w miejscowości Mychów Kolonia stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej 37-latka jadącego Oplem. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu ostrowieckiego zdecydował się na jazdę swym samochodem, pomimo wydanej decyzji o cofnięciu jego uprawnień do kierowania.

Tej samej soboty kierowca karetki pogotowia ratunkowego uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu motorowerem. Uwagę medyków zwrócił fakt, iż kierowca jednośladu poruszał się ul. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim tzw. „zygzakiem”. Kierujący karetką był przekonany, że motorowerzysta jest pijany dlatego też postanowił go ująć. Interweniujący ratownik medyczny natychmiast zawiadomił policję. Jak się okazało, badanie alkomatem u 25-latka wskazało blisko promil alkoholu.

Każdy z mężczyzn za swoje czyny odpowie przed sądem.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Świętokrzyski PiS zdystansował konkurencję! Magdalena Zieleń: Byłoby fantastycznie, gdyby Ostrowiec Św. miał dwóch posłów!

FAKTY

Podziel się maskotkami z dziećmi chorymi na nowotwory! Ich zbiórkę prowadzi ćmielowski dom kultury!

FAKTY

Świętokrzyskie Nagrody Kultury Rozdane! Wiemy, kogo doceniła kapituła!

FAKTY

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this