Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wody Polskie przejęły trzy nieruchomości! Akty notarialne podpisane! [ZDJĘCIA]

Samorząd województwa świętokrzyskiego zawarł w poniedziałek, 23 września trzy notarialne umowy darowizn, zbywając na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości, które stanowić będą siedziby nadzorów wodnych Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Była to niezbędna formalność ze względu na nowelizację ustawy o Prawie Wodnym. Na podstawie uchwał Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, 30 września zakończona zostanie likwidacja samorządowej jednostki budżetowej, jaką jest Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Z początkiem 2018 roku rozpoczęła się likwidacja mającego główną siedzibę w Kielcach, podległego samorządowi województwa, Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. W życie weszło bowiem uchwalone przez Sejm w 2017 roku nowe prawo wodne, zgodnie z którym zadania WZMiUW od 1 styczna 2018 roku przejęła nowa instytucja zarządzająca wodami w Polsce – Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”.

– Wraz z dzisiejszym podpisaniem aktów notarialnych dopełnia się działalność jednostki samorządowej województwa świętokrzyskiego, która odpowiadała za szeroko rozumianą gospodarkę wodną, retencję i urządzenia hydrotechniczne czyli Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach. Od teraz wszystkie te zadania będą scedowane na Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”. Bardzo dziękuję panom starostom, którzy w imieniu Skarbu Państwa przejmą nieruchomości przeznaczone właśnie na siedzibę jednostek organizacyjnych „Wód Polskich” – mówił Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Notarialne umowy darowizn nieruchomości stanowiących własność Województwa Świętokrzyskiego, położonych w Busku-Zdroju, Jędrzejowie i Sandomierzu podpisali marszałek Andrzej Bętkowski, Andrzej Jońca,
członek Zarządu Województwa, Jerzy Kolarz – starosta buski, Paweł Faryna, starosta jędrzejowski i Marcin Piwnik – starosta sandomierski.

Marek Jońca, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego podkreślał doskonałą współpracę z zarządem Państwowego Gospodarstwa Wodnego podczas wielomiesięcznych przygotowań proceduralnych do przekazania lokali i działek.

– Cieszę się ogromnie, że naprawdę wspaniała współpraca odbywająca się w ciszy gabinetów, której może nie było widać, lecz była bardzo efektywna, doprowadziła do przekazania nieruchomości dla nowego, funkcjonującego już drugi rok podmiotu. Dziękuję serdecznie także pani wojewodzie Agacie Wojtyszek oraz dyrektorom departamentów naszego urzędu za głębokie zaangażowanie w te prace – dodał Marek Jońca.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego przypominał o doskonałych relacjach utrzymywanych przez „Wody Polskie” z samorządem województwa świętokrzyskiego, które, jak mówił, przyniosą szybkie, wymierne efekty w postaci konkretnych inwestycji w regionie związanych z gospodarką wodną.

– Prowadząc działania związane z gospodarką wodną niejako skazani jesteśmy na współpracę z samorządami, szczególnie na poziomie wojewódzkim. Do niedawna wyglądała ona bardzo różnie; z niektórymi marszałkami współpracowało się dobrze, z innymi zdecydowanie gorzej – mówił Przemysław Daca. – Z waszym województwem współpraca jest wzorcowa, więc dzięki temu możemy w Świętokrzyskiem skupić się na prowadzeniu inwestycji, na działaniach przeciwpowodziowych, na działaniach przeciwko suszy, budowie zbiorników retencyjnych i utrzymaniu cieków wodnych, a nie np. na gorączkowym szukaniu siedzib dla swoich pracowników, w których mogliby w godnych warunkach wykonywać swoje obowiązki – dodał prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

W uroczystości podpisania umów uczestniczyli także m.in. Jarosław Rusiecki, Senator RP, Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski, Małgorzata Sikora, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

Galeria fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

IMG_8580
IMG_8580

IMG_8599
IMG_8599

IMG_8577
IMG_8577

IMG_8575
IMG_8575

IMG_8564
IMG_8564

IMG_8553
IMG_8553

IMG_8542
IMG_8542

IMG_8604
IMG_8604

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this