Znajdź nas na

FAKTY

Błaszczak: naszym celem jest to, by Wojsko Polskie liczyło 300 tys. żołnierzy!

Naszym celem jest to, żeby Wojsko Polskie liczyło 300 tys. żołnierzy: 250 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych, żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy wojsk obrony terytorialnej – podkreślił w poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Warszawa, 28.03.2022. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas konferencji "Ustawa o obronie Ojczyzny - Nowa Siła Wojska Polskiego" w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, 28 bm. Podczas spotkania minister Mariusz Błaszczak powoła Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej do spraw utworzenia Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. (sko) PAP/Rafał Guz

Szef MON otwierając w poniedziałek w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie konferencję „Ustawa o obronie Ojczyzny – Nowa Siła Wojska Polskiego” podkreślił, że fundament, na którym rząd buduje zwiększenie liczebne Wojska Polskiego, zawarty jest właśnie w ustawie o obronie ojczyzny. „Będziemy dozbrajać Wojsko Polskie, będziemy wyposażać Wojsko Polskie w najnowocześniejszy sprzęt, najnowocześniejsze uzbrojenie, ale będziemy także rozwijać liczebnie Wojsko Polskie” – mówił Błaszczak.

„Naszym celem jest to, żeby Wojsko Polskie liczyło 300 tys. żołnierzy – 250 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych, żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy wojsk obrony terytorialnej” – podkreślił szef MON.

Zwrócił uwagę, że wojna, która toczy się za naszą wschodnią granicą, w Ukrainie, pokazuje, że kierunki rozwoju polskich sił zbrojnych są słuszne. „Mieliśmy rację co do tego typu uzbrojenia, co do tego, że Wojsko Polskie musi być liczniejsze niż jest dotychczas” – zaznaczył Błaszczak.

Minister przypomniał, że w tym roku na wyposażenie Wojska Polskiego trafią tureckie drony uderzeniowe Bayraktar. Dodał, że w przyszłym roku na wyposażenie WP trafią też rakiety HIMARS o zasięgu do 300 km.

Błaszczak przypomniał też, że już w tym roku na wyposażenie Wojska Polskiego trafią zestawy obrony powietrznej Patriot.

„To zadania, które możemy wypełnić dzięki ustawie (o obronie ojczyzny), dzięki mechanizmowi finansowemu, który jest w tej ustawie zawarty” – dodał szef MON. (PAP)

autor: Edyta Roś, Krzysztof Kowalczyk

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this